×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین اخبار:

  .::.   برابر با : Tuesday, 26 September , 2023
۲۴ ساعت آموزش کار در فضای مجازی برای معلمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ،  سیدحسن الحسینی گفت: آموزش تمام معلمان در جریان است و در دوره‌های ابتدایی و دبیرستان حدود ۲۴ ساعت آموزش برای همه معلمان کشور در نظر گرفته‌ شده است و محتوای این آموزش‌ها هم عمدتاً کار در فضای مجازی از چگونگی تولید محتوا تا چگونگی به‌کارگیری سیستم «شاد» در آموزش است.

وی مورد چرایی حضور آموزش‌وپرورش در فضای مجازی و طراحی پلتفرم شاد اظهار کرد: شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) برای تعطیل نشدن آموزش در شرایط بحران‌زده کرونایی در کشور به وجود آمد و جایگزین کلاس‌های حضوری و آموزش‌های چهره به چهره شد. «شاد» باعث ادامه دار شدن فرایند آموزش شد و اجازه نداد در کشور آموزش تعطیل شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مطلع هستیم پلتفرم شاد، هنوز قادر به برآورده کردن تمام انتظارات معلمان و دانش آموزان نیست و در حال ارتقاء آن هستیم، گفت: شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) با پلتفرم پیام‌رسان شروع به کارکرد. در آن زمان مهم این بود دانش آموزان از یک پیام‌رسان امن استفاده کنند و شبکه شاد توانست نظر معلمان و دانش آموزان را به خود جلب کرده و آن‌ها را جذب کند؛ اما در مرحله دوم یا نسخه جدید «شاد» مأموریت پیدا کردیم که «شاد» را تعاملی کنیم.

مسئول شبکه آموزش دانش آموزی (شاد)  موضوعی که با ماهیت تعلیم و تربیت و با بازسازی کلاس درس به صورت حضوری در این شبکه سازگارتر است؛ بنابراین در نسخه جدید این پلتفرم، امکانات جدیدی به «شاد» اضافه می‌شود که تعامل دانش‌آموزان و معلم را بیشتر کند برای مثال بانک سؤال، صفحه شخصی معلم و دانش‌آموز، احراز هویت مدیران ستادی و اولیا و خبرگان تعلیم و تربیت، بازنویسی نسخه وب و افزایش قابلیت برای استفاده از گوشی‌های مختلف و تهیه محتوا از مواردی است که در نسخه جدید به پلتفرم شاد اضافه خواهد شد.

وی در مورد محتواهای بارگذاری شده در شاد گفت: تا امروز توانستیم ۱۰۰ درصد محتوای دوره ابتدایی را بارگذاری کنیم و در دوره متوسطه اول۵۰ درصد محتوای تمام دروس بارگذاری شده ولی در متوسطه دوم به دلیل تعدد و تنوع عناوین دروس، فعلاً بیش از۵۰ درصد محتوای دروس عمومی بارگذاری شده و درصددیم تا شروع سال جدید باقی دروس این دوره را نیز تولید و بارگذاری کنیم؛ بنابراین ازنظر محتوا با یک محتوای کامل به استقبال سال تحصیلی جدید می‌رویم.

الحسینی با اشاره به امکان حضوروغیاب دانش آموزان در پلتفرم جدید شاد تصریح کرد: در نسخه جدید این نرم‌افزار دانش‌آموزان مثل کلاس فیزیکی کنترل می‌شوند و هر ۷ دقیقه یک‌بار حضور دانش‌آموز در کلاس چک می‌شود با این تفاوت که مدت برگزاری کلاس در ابتدایی ۲۵ دقیقه و در دبیرستان ۳۵ دقیقه است.

مسئول شبکه آموزشی شاد ادامه داد: از ۱۵ مهرماه قابلیت دیدن تصویر معلم توسط دانش آموزان در شاد فراهم خواهد شد در این صورت پیام‌رسان قبلی تبدیل به یک پلتفرم آموزشی کامل یا نسبتاً کامل می‌شود که بیشتر به سمت LMS یا Learning Management  System پیش می‌رود و این دارایی بزرگ برای نظام آموزشی کشور و آموزش‌وپرورش است که بتواند از این سیستم به نفع پیشبرد اهداف، به‌ویژه در مواقع بحرانی بهره ببرد.

الحسینی در پاسخ به اینکه چند آیتم جدید با به‌روزرسانیفعالمی‌شود، گفت: در نسخه قبلی ۷ آیتم داشتیم اما در نسخه جدید ۲۵ آیتم اضافه ‌شده است.

منبع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در هرمزبان منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.