هرمزبان:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتر استان: هنر تئاتر باعث رویش و شکوفایی اجتماع می شود .

هرمزبان:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتر استان: هنر تئاتر باعث رویش و شکوفایی اجتماع می شود .

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،علیرضا درویش نژاد هنر تئاتر را گفتمان چهره به چهره دانست و افزود: این نوع گفتمان از تأثیر فراوانی بر مردم و مخاطب برخوردار است و تئاتر به عنوان هنری مردمی بیشترین نقش را در این خصوص بر دوش می کشد و باعث تحول جوامع می شود .

وی ادامه داد: یک اثر تئاتری از صدها جلد کتاب مؤثرتر است و بر همین مبنا امسال از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان سال تئاتر نامگذاری شده و هرمزگان نیز در توجه به هنر نمایش تاکنون در کشور پیشرو بوده است .

دبیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر هرمزگان ضمن تأکید بر اهمیت دادن به زیر ساخت های تئاتر در استان اظهار داشت: امسال ساخت بیست و هفت پلاتوی نمایش در هرمزگان با همکاری شوراهای شهر و روستا آغاز شده که بخشی از آن در دهه فجر و مابقی نیز در پایان سال افتتاح و به بهره برداری می رسد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مکان برگزاری جشنواره امسال اشاره کرد و عنوان داشت: پلاتو آفتاب در ۱۸ سال پیش افتتاح و به مکانی نیمه فعال بدل شده بود اما امسال با تجهیز و تعمیر کامل آن به مکانی استاندارد برای اجرای نمایش تبدیل شد.

درویش نژاد به استفاده از ظرفیت ها و سرمایه های فرهنگی موجود در استان تأکید کرد و گفت : برای اولین بار ترکیب داوران صد در صد از هرمزگان و از چهره های برجسته بودند و در قضاوت خود استقلال کامل داشتند و هر نتیجه ای به دست آید مورد حمایت اداره کل می باشد.

وی یادآور شد: استان هرمزگان در جشنواره بین المللی تئاتر فجر یک و نیم سهمیه داشت که با مشورت و رأی زنی با مرکز هنرهای نمایشی و معاونت هنری این سهمیه به دو گروه ارتقاء یافت و امسال دو گروه از هرمزگان به جشنواره فجر می رود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در پایان از استاندارهرمزگان به واسطه حمایت های گسترده از حوزه فرهنگ و هنر، معاونان وی، مرکز هنرهای نمایشی ، انجمن نمایش هرمزگان، داوران و … تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه ، حسین کریمی، رئیس انجمن نمایش هرمزگان از استاندار هرمزگان خواست که نسبت به ایجاد زیر ساخت های نمایشی در استان توجه ویژه ای صورت گیرد.
منبع: هرمزبان
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۷۸۶

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد