هرمزبان:استاندار هرمزگان با بیان اینکه برخی از ظرفیت‌های گردشگری این استان نیازمند ساماندهی است، به وضعیت نابه‌سامان ظرفیت‌هایی همانند پنجشبنه بازار میناب اشاره و گفت: در این مقطع رسالت سازمان میراث فرهنگی از وزارت نفت خطیرتر است.

هرمزبان:استاندار هرمزگان با بیان اینکه برخی از ظرفیت‌های گردشگری این استان نیازمند ساماندهی است، به وضعیت نابه‌سامان ظرفیت‌هایی همانند پنجشبنه بازار میناب اشاره و گفت: در این مقطع رسالت سازمان میراث فرهنگی از وزارت نفت خطیرتر است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،جاسم جادری بعد از ظهر امروز در جمع فعالان گردشگری با بیان اینکه در کشور ظرفیت‌های متعددی گردشگری و تفریحی و زیست‌محیطی داریم، اظهار داشت: بنابر این ظرفیت، خصوصا در دوران بعد از تحریم باید برنامه‌‌های لازم را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در مقطعی نگاه به گردشگر خارجی بر این بود که ‌عده‌ای می‌گفتند گردشگران می‌خواهند فرهنگ ما رو عوض کنند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه فرهنگ مردم ایران بسیار غنی و ریشه در اصول و پایه‌های تمدنی دارد، افزود: درست است هتل‌های پنج تا شش ستاره کم داریم، منتها باید گفت که گردشگران واقعی و فرهنگی به دنبال زرق و برق نیستند و در این راستا که می‌گوییم باید فضا و شرایط را برای سفر گردشگران خارجی فراهم کنیم تا کشور از این بخش نیز منتفع باشد.

جادری ادامه داد: امروز گردشگری به عنوان یک صنعت درآمدزا در بسیاری از کشورها مطرح است و این در حالیست که در ایران با تمامی ظرفیت‌های مشخص نیست چرا به این سمت خیر برداشته نمی‌شود.

وی گفت: باید زمینه را برای فعالیت‌های گردشگری در کشور فراهم کنیم تا از این مسیر توسعه گردشگری رقم بخورد.

استاندار هرمزگان به برنامه افق ۱۴۰۴ اشاره و یادآور شد: رسالت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در تاریخ امروز کشور از رسالت وزارت نفت مهم‌تر است و باید راه را برای توسعه این بخش با ایجاد حساسیت‌های لازم و هماهنگی‌ها و توجه به زیرساخت‌ها فراهم کند.

جادری گفت: قبول داریم که این توسعه و به سود رسانی فعالیت‌های گردشگری تابع زمان و صرف زحمت زیاد است، اما باید در این راه تلاش کرد همانطور که در استخراج نفت نیز تلاش‌های زیادی می‌شود.

وی اضافه کرد: مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری باید با تمرکز به روی این حوزه با توجه به ورود سرمایه‌گذاران بعد از لغو تحریم‌ها تمام تلاش خود را برای توسعه این بخش با رایزنی‌ با مقامات عالی کشوری داشته باشند.

استاندار هرمزگان افزود: پنجشنبه بازار میناب را دیده‌ایم و از وضعیت کنونی آن خجالت کشیدم چرا که این بازار به هم ریخته و نابه‌سامان است.

وی گفت: ‌همچنین بندر گنگ را نیز دیده‌ام و واقعا جای تقدیر و تشکر داریم از شهرداری و میراث فرهنگی که در این شهر  به خوبی کار کرده‌اند و در این باب ۴۰ هکتار نیز برای ساماندهی بیشتر ظرفیت‌های گردشگری تملک کرده‌اند.

جادری با بیان اینکه کشور در باب صنعت گردشگری بسیار عقب است، اضافه کرد: البته باید گفت که در دو سال گذشته کارهای که برای جلو انداختن حوزه گردشگری کشور شده است، نسبت به هشت سال قبل آن بی‌سابقه است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه به توسعه این حوزه در استان توجه ویژه معطوف است، بیان داشت: در شرایطی قرار داریم که از نظر اعتباری محدودیت‌های زیادی داریم به نحوی که کارهای معمول و وظایف مرسوم را نیز نمی‌توانیم از نظر اعتباری و بودجه‌ای پوشش بدهیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد