هرمزبان:مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد از تولید ۷۰ تن سیر در این شهرستان خبر داد.

هرمزبان:مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد از تولید ۷۰ تن سیر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،محمد احمدی ظهر امروز در نشستی خبری با بیان اینکه در حال حاضر سطح زیرکشت سیر در مزارع شهرستان بشاگرد برابر با ۱۱۰ هکتار است، پیش‌بینی کرد طی فصل برداشت جاری، بیش از ۷۰ تن سیر از مزارع این شهرستان شرقی برداشت شود.

وی افزود: با توجه به کوهستانی بودن منطقه و کمبود آب میزان تولید نسبت به سال گذشته تغییری نخواهد داشت.سیر بشاگرد به دلیل ارگانیک بودن از طعم، بو و ماندگاری خاصی برخوردار است.

احمدی با بیان اینکه سیر بشاگرد قابلیت صادرات را دارد، اظهار داشت: باید با برنامه‌ریزی مناسب با هدف رونق اقتصادی در بخش کشاورزی و افزایش ارزش افزوده بستری برای صادرات سیر بشاگرد ایجاد شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون بازار عرضه سیر تولید شده بشاگرد شهرهای میناب، جاسک، منوجان و قلع‌گنج است.زمان کشت سیر از مهرماه آغاز و تا آخر آبان ماه ادامه دارد و فصل برداشت از نیمه دوم اردیبهشت آغاز و تا آخر خرداد ادامه دارد.

به گزارش فارس، شهرستان بشاگرد که در منطقه‌ای کوهستانی در شرق مرکز هرمزگان واقع شده است، از حوزه آب و خاک غنی برخوردار است. این شهرستان دارای محصولات متنوع کشاورزی است، که سیر این شهرستان از مشتری‌های متعدد در داخل و خارج کشور برخوردار است.

انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری فارس
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۷۳۳

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد