راهکارهای سایت دیوار برای کنترل قیمت خودرو

سایت دیوار در تازه‌ترین اقدام برای ایجاد شفافیت در بازار خرید و فروش خودرو، خدمات کارشناسی خودرو در محل را به کاربران ارائه می‌دهد.

0

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از خبرگزاری فارس، سایت دیوار اعلام کرد: دیوار به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین کسب‌وکارهای اینترنتی ایران که بستری را برای فعالیت ۳۸۰ هزار کسب‌وکار کوچک و بزرگ در کشور فراهم آورده، برای جلوگیری از سوداگری و تشویش در بازار خودرو، در ماه‌های گذشته اقداماتی انجام داده تا بتواند به نفع مردم و خریداران از تلاطم در قیمت‌ آگهی‌های بازار خودرو جلوگیری کند؛ راهکارهایی کارشناسی شده که از محدودیت در ثبت آگهی‌ها تا نحوه قیمت گذاری آگهی‌های خودرو را شامل می‌شود.

۱- سایت دیوار بر اساس برند، مدل، تیپ، سال ساخت و میزان کارکرد هر خودرو، سقف قیمت متعارف را توسط هوش مصنوعی و با استخراج قیمت‌های واقعی معاملات از مراکز تعویض پلاک به دست می‌آورد. به این معنی که اگر کاربر آگهی دهنده قیمتی بالاتر از سقف قیمت متعارف و متناسب با خودروی خود را در آگهی به ثبت برساند، قیمت به صورت سیستماتیک از آگهی حذف شده و به جای آن عبارت «توافقی» نمایش داده می‌شود. در این حالت، امکان ثبت قیمت در توضیحات آگهی هم میسر نبوده و بنابراین تنها آگهی‌هایی که قیمت متعارف دارند امکان نمایش قیمت را خواهند داشت.

از سوی دیگر برای اعمال سیاست‌های کنترلی زمانی که قیمت‌های بازار به دلایل اقتصادی دچار التهاب شده و روند قیمت‌ها صعودی است دیوار سقف قیمت‌ها را با یک ماه تاخیر به‌روزرسانی می‌کند. این در حالی است که در شرایط معکوس که قیمت‌های بازار خودرو روند کاهشی را تجربه می‌کنند، به‌روزرسانی سقف قیمت‌های خودرو به‌صورت روزانه اعمال می‌شوند.

۲- یکی از ریشه‌های تلاطم در بازار آنلاین خودرو بدون هزینه بودن ثبت آگهی در بسترهای مختلف بوده است. وجود رایگان چنین بسترهایی باعث تولید تعداد زیادی آگهی غیرواقعی و تأثیرگذاری بر روی ذهن مخاطبان میلیونی آن‌ها شده است.

دیوار برای حذف این فضا و کاهش قابل‌توجه آگهی‌های غیرواقعی اقدام به اخذ هزینه از کاربرانی کرده که بیش از ۳ آگهی در هر ماه منتشر می‌کنند. با پرداخت هزینه برای ثبت آگهی‌های بیشتر، آگهی دهنده هویت خود را محرز می‌کند؛ در نتیجه دلالانی که به قصد ایجاد اخلال در بازار اقدام می‌‌کنند از ثبت آگهی با پرداخت هزینه خودداری می‌کنند. حتی به فرض آنکه با محدودیت در ثبت  تعداد آگهی رایگان باز هم اشخاصی در صدد اخلال در بازار خودرو باشند و بخواهند با پرداخت هزینه نسبت به درج آگهی غیرواقعی اقدام کنند، با محدود نمودن ثبت بیش از ۳ آگهی در روز حتی با پرداخت هزینه، ابتکار عمل از دلالان گرفته شده و با اعمال این روش از ثبت آگهی‌های جمعی و غیر واقعی به منظور ایجاد التهاب در بازار جلوگیری خواهد شد.

همچنین از آنجا که عده‌ای با قصد ایجاد تقاضای غیرواقعی و جهت دهی به قیمت‌های بازار اقدام به ثبت آگهی‌های غیر واقعی درخواست خرید خودرو می‌کردند، دیوار نسبت به حذف کلی این گونه آگهی‌ها و عدم امکان ثبت آنها بطور کامل اقدام کرده است.

۳- سایت دیوار در تازه‌ترین اقدام برای ایجاد شفافیت در بازار خرید و فروش خودرو، خدمات کارشناسی خودرو در محل را به کاربران ارائه می‌دهد. نام این سرویس «کارنامه» است که با کمک آن هم خریدار و هم فروشنده می‌توانند درخواست اعزام کارشناس را برای ارزیابی خودرو پیش از معامله داشته باشند.

کارنامه با ارسال یک گزارش کارشناسی دقیق و مشاوره در قیمت به کاربران کمک می‌کند تا خرید مطمئن و دقیق‌تری داشته باشند. اگر هم کاربری قصد فروش خودرو را روی سایت دیوار دارد، گزارش جامع کارنامه می‌تواند ضمیمه آگهی شود تا با ایجاد اعتماد در خریداران، به سرعت فروش رفتن خودرو کمک ‌کند.

۴- بر اساس آمار روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کاهش ۲۶ درصدی میزان تولید خودرو در ۹ ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، همزمان با افزایش تقاضای خرید خودرو در روزهای پایانی سال، ممنوعیت واردات و تبدیل شدن خودرو به کالای سرمایه‌ای، از دلایل اصلی اقتصادی افزایش قیمت خودرو در ماه‌های گذشته است.

 سایت دیوار با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی و قوانین سخت‌گیرانه روی قیمت‌های آگهی‌های خودرو نظارت کامل دارد و می توانیم مطمئن باشیم که دیوار نقشی در التهابات اخیر بازار خودرو ندارد. ما همواره تلاش می‌کنیم در کنار مردم باشیم و در بهبود وضعیت اقتصادی مردم و جلوگیری از رکود نقش جدی‌‌‌مان را ایفا کنیم.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.