هرمزبان:سرپرست ارشاد بستک از برپایی نمایشگاه کتاب در روستاهای آسو، برکه‌لاری و تنگ ‌بستک در شهرستان خبر داد.

هرمزبان:سرپرست ارشاد بستک از برپایی نمایشگاه کتاب در روستاهای آسو، برکه‌لاری و تنگ ‌بستک در شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،کاظم قاسم‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بستک گفت: مردم بستک علاقه خوبی به کتاب و کتاب‌خوانی دارند و تجربه نشان داده نمایشگاه‌های کتاب در شهرستان از استقبال خوبی برخوردار است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال تا کنون چندین نمایشگاه کتاب بویژه در روستاهای شهرستان برگزار شده و کتاب فروشان از این بابت اعلام رضایت کرده‌اند.

سرپرست ارشاد بستک پیشینه تاریخی مردم بستک را دلیل استقبال از کتاب در شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: فرهنگ یکی از محورهای اصلی هویت منطقه را تشکیل می‌دهد و کتاب بهترین ابزار توسعه فرهنگی به شمار می‌رود.

قاسم‌زاده توسعه فرهنگ محور را پایدارترین نوع توسعه دانست و اظهار داشت: تلاش ما در مجموعه فرهنگی شهرستان نهادینه شدن ابزار و قابلیت‌های فرهنگی است و در آینده با مشارکت مردم و دیگر دستگاه‌های فرهنگی این رویه را ادامه خواهیم داد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی در پایان یادآور شد: روستاهایی که تاکنون نمایشگاه کتاب در آنها برگزار نشده، اولویت اول فعالیت ما بوده و در همین راستا روستاهای آسو، برکه‌لاری و تنگ بستک برای دور جدید نمایشگاه‌های کتاب انتخاب شده‌اند.
انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری فارس
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۷۲۵

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد