هرمزبان:فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با اشاره به نقش موثر امام خمینی(ره) طی جنگ تحمیلی گفت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای بازگو کردن نقش امام و شهدا در حفظ نظام است.

هرمزبان:فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با اشاره به نقش موثر امام خمینی(ره) طی جنگ تحمیلی گفت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای بازگو کردن نقش امام و شهدا در حفظ نظام است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،سردار رضا ترابی صبح امروز در آئین یادواره شهدای روستای کنارترش میناب با اشاره به ۳۱ شهریورماه سالروز هفته دفاع مقدس از این روز به عنوان روزی به یادماندنی در تاریخ انقلاب نام برد و اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همه قدرت‌های فاسد توان خود را در صدام خلاصه و با هدف از بین بردن جمهوری اسلامی جنگی نابرابر علیه ایران آغاز کردند.

وی افزود: رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی مسلح به تسلیحات غرب و به ویژه آمریکا بود و بیشتر کشورهای دنیا نیز از آن حمایت و پشتیبانی می‌کردند.

ترابی در ادامه با بیان این که روحیه جهادی رزمندگان، شهدا، جانبازان و ایثارگران در دوران دفاع مقدس موجب ناکامی دشمنان شد، اظهار داشت: شهدا کار کردند که نظام نوپای اسلامی ایران در دفاعی جانانه و مقدس هشت سال در برابر تمام استکبار ایستادگی کند.

وی همچنین با تشریح اوضاع پس از دفاع مقدس گفت: قدرت خون شهدا همواره موجب شد تا گزینه روی میز دشمنان محو و بی‌اثر باشد و استکبار و ایادی ظلم و ستم به قدرت و عظمت جمهوری اسلامی ایران پی ببرند.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود امنیت موجود در کشور را مدیون مجاهدت و جانفشانی شهدا دانست و افزود: امنیت و آسایشی که امروز در کشور وجود دارد، به برکت خون شهدا و ایثارگری رزمندگان اسلام طی هشت سال دفاع مقدس است.

وی با بیان این مطلب که تا کنون ۲۳۰ هزار شهید شیعه، سنی و ارمنی تقدیم انقلاب اسلامی شده است، بر مطالعه وصیت‌نامه شهدا توسط قشر جوان تاکید کرد و افزود: آحاد جامعه و به ویژه قشر جوان و نوجوان باید وصایای شهدا را با دقت هر چه تمام مطالعه کنند.

ترابی دستاوردهای انقلاب را مرهون ایثارگری و از خودگذشتگی شهیدان دانست و اظهار داشت: اینکه بعد از ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام به عنوان قدرت نخست منطقه در دنیا تاثیرگذار است و کشورهای قدرتمند از نظر نیروی انسانی، ثروت و قدرت نظامی مجبور به مذاکره با آن می‌شوند، از برکت خون شهدا و هوشیاری رهبری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهدا برای ادای تکلیف الهی به میادین جنگ و دفاع رفتند، افزود: اگر وصیت‌نامه شهدا را مرور کنیم، تنها جمله‌ای که می‌توان در همه وصیت‌نامه و توصیه شهدا پیدا کرد اطاعت از رهبری و ولایت فقیه است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اظهار داشت: وصیت نامه شهدا و فرامین توصیه‌های رهبر معظم انقلاب هر دو چراغ راه هدایت برای ملت هستند.

وی همچنین هدف از برگزاری یادواره شهدا را تجدید عهد و پیمان با شهدا و آرمان‌های امام خمینی(ره) ذکر کرد و افزود: شهدا لحظه لحظه زندگی و کردار ما را زیر نظر دارند.

بخشدار بخش بندزرک میناب نیز در این آئین با اشاره به فرازهایی از وصیتنامه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، انگیزه الهی و وحدت کلمه را رمز پیروزی انقلاب در همه عرصه دانست و گفت: ما نیز وظیفه داریم با این دو عنصر حافظ انقلاب باشیم و از آرمان‌های امام و رهبری صیانت و پاسداری کنیم.

علی مهرانی گفت: حفظ وحدت و یکپارچگی و حرکت در مسیر ولایت فقیه از مهم‌ترین راه‌های حفظ نظام است.

روستای کنارترش از توابع بخش بندزرک میناب است که طی هشت سال دفاع مقدس پنج شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

تجلیل از خانواده معظم شاهد، نقل خاره و روایتگری وقایع جنگ تحمیلی توسط رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این آئین بود.

انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری فارس
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۷۰۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد