هرمزبان:معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسک از اخذ مجوز راه‌اندازی مرکز نوآوری وابسته به پارک علم و فناوری در این شهر توسط دانشگاه آزاد خبر داد.

هرمزبان:معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسک از اخذ مجوز راه‌اندازی مرکز نوآوری وابسته به پارک علم و فناوری در این شهر توسط دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،محمد جمالدینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جاسک با اشاره به راه‌اندازی مرکز نوآوری وابسته به پارک علم و فناوری در شهرستان توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسک اظهار داشت: چرخه حمایت از ایده‌های نوین و دانشی تا مرحله تبدیل شدن به محصولات فناورانه قابل عرضه به بازار، رسالت اصلی پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری است.

وی ادامه داد: این مراکز زیر نظر مراکز رشد وابسته به پارک‌های علم و فناوری هستند و در آنها صرفا تیم های نوآوری پذیرش می‌شوند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسک اضافه کرد: از این رو مراکز نوآوری با هدف حمایت از افراد مستعد و خلاق  با چشم‌انداز توسعه فن‌آفرینی از طریق ایجاد بسترهای حمایتی مناسب زمینه پرورش ایده‌های نو و کاربردی را به عنوان نخستین گام چرخه فراهم می‌آورند.

جمالدینی در ادامه وظایف مرکز نوآوری را شامل پذیرش صاحبان ایده، کمک به ایجاد، پرورش و بقا فعالیت نوآورانه، هدایت صاحبان ایده برای پیاده‌سازی ایده از طریق ارائه خدمات و مشاوره‌های مورد نیاز، تشویق و ترغیب نوآوران به راه‌اندازی کسب و کارهای دانشی، ایجاد تسهیلات برای ادامه فعالیت در قالب پذیرش در مراکز رشد واحدهای فناور، تلاش برای فراهم آوردن حمایت‌های قانونی جهت حفظ حقوق مالکیت فکری و حمایت از صاحبان ایده در راستای کاربردی‌سازی ایده‌های علمی دانست.

وی اظهار امیدواری کرد: این مرکز بتواند در شهرستان جاسک گام‌هایی را در راستای حمایت از طرح‌ها و ایده‌های نو شهروندان جاسکی بر دارد.

انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری فارس
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۷۰۵

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد