هرمزبان:مدیر جهاد کشاورزی بندرلنگه از آغاز کاشت نهال گوجه‌فرنگی در ۲۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خبر داد.

هرمزبان:مدیر جهاد کشاورزی بندرلنگه از آغاز کاشت نهال گوجه‌فرنگی در ۲۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،محمد پورعلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه گفت: نهال گوجه‌فرنگی از ابتدای شهریور در خزانه و مزارع شهرستان کاشته شده بود که انتقال آن به زمین اصلی از امروز آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: امسال با اجرای طرح اصلاح الگوی کشت فقط ۲۸۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان زیر کشت گوجه فرنگی می‌رود.

مدیر جهاد کشاورزی بندرلنگه در ادامه خاطر نشان کرد: پیش‌بینی ما برای برداشت امسال حدود ۹ هزار و ۸۰۰ تن گوجه فرنگی است.

پورعلی تنوع ارقام گوجه فرنگی در شهرستان را یکی از مزیت‌های زراعی در بندرلنگه دانست و ادامه داد: امسال ارقام متین، سانید و کمادرو در شهرستان کاشته می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بندرلنگه در پایان گفت: محصول گوجه فرنگی یکی از ارقام مورد توجه زراعی در شهرستان است که علاوه بر تأمین نیاز داخلی شهرستان به دیگر استان‌های کشور صادر می‌شود و بخشی از آن برای تبدیل به رب گوجه در اختیار کارخانه‌های رب‌سازی کشور قرار می‌گیرد.

برداشت محصول گوجه‌فرنگی در فصل زمستان از مزارع هرمزگان به عنوان ظرفیتی مهم محسوب می‌شود چرا که گوجه‌فرنگی مورد نیاز کشور در این فصل از طریق سردخانه‌ای و انبارها تامین می‌شود.

به گزارش فارس، هر ساله به دلیل عدم مدیریت کشت شاهد آن هستیم که محصول گوجه‌فرنگی در شهرستان‌هایی همانند پارسیان با قیمت ناچیزی خریداری می‌شود، که این امر حتی پروسه برداشت محصول را نیز غیراقتصادی می‌کند و در سال‌های اخیر گزارشاتی از امحا گوجه فرنگی از این منطقه به گوش رسیده است.
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۷۰۳

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد