هرمزبان:  معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بندر چند منظوره با اعتبار ۷۰۰ میلیون یورو توسط سرمایه گذاران خارجی در سواحل شهر سوزای قشم احداث می شود.

هرمزبان:  معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بندر چند منظوره با اعتبار ۷۰۰ میلیون یورو توسط سرمایه گذاران خارجی در سواحل شهر سوزای قشم احداث می شود.
به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،فرزین حقدل افزود: به طور قطع با راه اندازی بندر جدید، این منطقه به عنوان یک مرکز (هاب) اصلی کشتیرانی منطقه به ویژه در بخش تجارت و حمل نقل بین المللی مورد توجه کشورهای مختلف قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: بندر جدید شهر سوزای قشم به دلیل مزیت هایی همچون آبخور حدود ۵۰ متر، می تواند به یکی از بزرگترین و مطرح ترین بنادر بین المللی جهان تبدیل شود.

حقدل اضافه کرد: عمق آبخور این منطقه به گونه ای است که به صورت طبیعی ظرفیت پهلو گرفتن کشتی های غول پیکر (VLCC) را دارد که این موضوع مزیتی بزرگ در عرصه کشتیرانی به شمار می رود.

حقدل با بیان این که جزیره قشم در محور شمال – جنوب و انتقال خط راه آهن از شمال شرق اروپا به آسیا قرار دارد، یادآوری کرد: این مولفه ها از جمله مزیت های ویژه ای است که می تواند به رونق بندر جدید شهر سوزا کمک شایانی کند.

حقدل ادامه داد: مجموع شرایط یاد شده فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در جزیره قشم از جمله در حوزه ساخت اسکله و نقل و انتقال کالا به کشورهای اروپایی و جنوب شرق آسیا را فراهم کرده است و باید به نحو مطلوب از این ظرفیت استفده کرد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم گفت: ظرفیت ها و مزیت های قشم در بخش صنعت و تجارت موجب جذب سرمایه گذاران کشورهای خارجی در بخش های مختلف زیرساختی این منطقه شده است و می تواند چهره این جزیره را در آینده نزدیک متحول کند.

وی ایجاد پنجره واحد خدمات به فعالان اقتصادی در قشم را یکی از سیاست های اصلی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اعلام و اضافه کرد: این رویکرد فرایند جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را شتاب می بخشد.

جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت در ۲۲ مایلی جنوب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و جزایر هنگام، لارک و هرمز از توابع آن است.

سوزا نام شهری در بخش شهاب از توابع شهرستان قشم و در ۳۹ کیلومتری جنوب غربی این شهرستان در موقعیتی ساحلی قرار گرفته است.

تنگه معروف و راهبردی هرمز در محدوده سواحل این شهر واقع است و دره های موسوم به تنگ کلمون و تنگ لرد در ۲ کیلومتری شمال غربی سوزا قرار داشته و آبریز هر دو با هم یکی شده و به خلیج فارس می ریزند./ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد