تماشای فیلم‌های قدیمی برای بازی در«حکایت‌های کمال»/ تصویری از کل‌کل‌ نوجوانان دهه چهل

هرمزبان:

0

«محمدحسین بلوکات» بازیگر نوجوان سریال «حکایت‌های کمال» به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، درباره حضور خود در این سریال و ایفای نقش مسعود نیز گفت: زمانی که برای این کار به دفتر آقای صلح میرزایی رفتم گفتند مسعود پسری لات و زورگیر است که بیشتر با کمال دعوا دارد. هرچند در واقعیت من و محمدرضا شیرخانلو (بازیگر نقش کمال) دوستان صمیمی هستیم اما در سریال مجبور بودیم با هم دشمن باشیم.

این بازیگر با اشاره به اینکه هیچ وجه مشترکی با این نقش نداشتم، بیان داشت: مسعود ذات خوبی دارد، اما به دلیل اینکه در شرایط نامناسبی بزرگ شده رفتارهای خاصی دارد. مادر او فوت کرده و پدرش هم اغلب در زندان است به همین خاطر تربیت درستی نداشته است. خودم در زندگی شخصی پسر آرامی نیستم اما مثل مسعود هم شیطنت ندارم.

وی درباره آشنایی خود با گروه تولید «حکایت‌های کمال» نیز بیان داشت: با اینکه فراخوان بازیگر این سریال را دیده بودم اما یکی از عوامل سریال «محکومین» من را به گروه تولید حکایت‌های کمال معرفی کرد.

بازیگر سریال «محکومین» درباره تفاوتی که از نظر شخصیتی با نقش مسعود دارد نیز گفت: به این دلیل که زمانی که در این سریال می‌گذرد برای قدیم است، سعی کردم تا فیلم‌های قدیمی را ببینم و آقای صلح میرزایی نیز کمک‌های بسیاری برای ایفای این نقش داشتند.

این بازیگر ضمن بیان اینکه به تاریخ علاقه بسیاری دارم، بیان داشت: وقتی در فضای دکور این سریال می‌ایستادم حس خوبی داشتم که در دل تاریخ قرار گرفتم. حتی با تحقیق در همان فضا، چند روزنامه دیواری درست کردم که برای درس اجتماعی و مربوط به دوران پهلوی و دهه چهل بود و به مدرسه بردم.از آنجایی که خانواده کمال آداب و رسوم جالبی برایم دارند برای این کار تحقیق‌هایی درباره آداب و رسوم مردم در گذشته انجام دادم.

وی درباره شروع کار بازیگری خود نیز گفت: از ۳ سالگی بازیگری را از تعزیه و شبیه خوانی شروع کردم و وقتی مادرم متوجه استعدادم شد مرا در کلاس‌های بازیگری ثبت نام کرد و بعد از آن در چند دفتر سینمایی تست دادم. برخلاف برخی دوستانم با علاقه خودم وارد عرصه بازیگری شدم و از کودکی بازیگری را دوست داشتم و همیشه هم به پدر و مادرم می‌گفتم که دوست دارم بازیگر شوم. یادم است برای اولین تعزیه‌ای که بازی کردم مادرم خیلی کمکم کرد. نسخه متنی تعزیه را برایم خواند و من آن را حفظ کردم و فردای همان روز در تکیه تجریش اجرایش کردم.

بازیگر فیلم سینمایی «ما خیلی باحالیم» در ادامه نیز افزود: در حال حاضر در کلاس ششم تحصیل می‌کنم و درسم هم خوب است. سال گذشته به خاطر بازی در سریال فقط دو سه ماه به مدرسه رفتم و با کمک مادرم در خانه درس می‌خواندم. 

وی درباره اینکه دوست دارم تا بازیگری را ادامه دهم، گفت: بازیگری را خیلی دوست دارم و می‌خواهم ادامه دهم. اما دوست دارم در آینده در رشته کارگردانی و بازیگری تحصیل کنم. معتقدم بازیگری بالاخره در یک جایی تمام می‌شود و شغل نیست و بودند بازیگرانی که دوره شان تمام شده و هیچ یادی از آنها نمی‌شود.

بلوکات ادامه داد: بعد از این سریال در فیلم سینمایی «کودک پنجاه ساله» نقش اصلی بودم که در شهر آباده شیراز مقابل دوربین رفت.

بازیگر سریال «چرخ فلک» درباره ارتباطی که با سایر نوجوانان در این سریال داشت گفت: امیرحسین کافتری را نمی‌شناختم، اما با شیرخانلو چند همکاری مشترک داشتیم. دو نوچه در حکایت‌های کمال دارم که با هم در این سریال آشنا شدیم تا جایی که هنوز با هم دوست هستیم و ارتباط داریم.

وی در پایان نیز افزود: جا دارد همین جا از مادرم تشکر کنم که من را در این مسیر کمک و هدایت کرد و امیدوارم بتوانم در عرصه هنر آدم موفقی باشم و در سراسر دنیا پرچم ایران را بلند کنم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از فارس، مجموعه تلویزیونی «حکایت‌های کمال» به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی و تهیه کنندگی محسن شایانفر و بازی محمود پاک نیت، شهره لرستانی، رامین ناصر نصیر، بیژن بنفشه خواه، محمد رضا شیرخانلو و … هر شب از شبکه دو سیما پخش می‌شود. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.