هرمزبان:استاندار هرمزگان گفت: تاکنون ۴۳ پروژه مدرسه سازی توسط بنیاد برکت در هرمزگان اجرا شده که ۲۲ پروژه از جمله ۹ پروژه در امروز افتتاح شده و ۱۲ پروژه دیگر نیز در دست اجراست.

هرمزبان:استاندار هرمزگان گفت: تاکنون ۴۳ پروژه مدرسه سازی توسط بنیاد برکت در هرمزگان اجرا شده که ۲۲ پروژه از جمله ۹ پروژه در امروز افتتاح شده و ۱۲ پروژه دیگر نیز در دست اجراست.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،آئین بهره‌برداری از ۱۴۰ مدرسه ساخته شده توسط بنیاد برکت با ۸۴۴ کلاس درس در سراسر کشور به صورت همزمان در ۱۱ استان و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی مسئولان استان ها با حضور آیت الله محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، دکتر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، دکتر محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و عارف نوروزی مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد؛ در این مراسم ۹ مدرسه با ۴۸ کلاس درس در استان هرمزگان افتتاح شد.

دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان ظهر امروز از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با محل برگزاری آئین افتتاح مدارس بنیاد برکت با تقدیر از خدمات بنیاد برکت در استان هرمزگان، عنوان کرد: امروز ۹ مدرسه در هرمزگان به همت بنیاد برکت که یکی از آنها در شهرستان محروم بشاگرد احداث شده، به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: تاکنون ۴۳ پروژه مدرسه‌سازی توسط بنیاد برکت در هرمزگان اجرا شده که ۲۲ پروژه از جمله ۹ پروژه در امروز افتتاح شده و ۱۲ پروژه دیگر نیز در دست اجراست.

استاندار هرمزگان افزود: عملیات احداث ۱۱ مسجد در استان هرمزگان نیز توسط بنیاد برکت در حال انجام است و همچنین مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل منازل ۱۵۰ مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان هرمزگان توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اختصاص یافته است.

جادری با بیان اینکه استان هرمزگان دروازه اقتصادی کشور است، خواستار توجه ویژه به رفع محرومیت‌های این استان شد و اظهار داشت: در کل کشور متوسط بهره‌مندی از راه آسفالت ۷۰ درصد است اما این رقم در هرمزگان ۳۲ درصد و در بشاگرد تنها هشت درصد است.

وی تصریح کرد: در شهرستان بشاگرد نهادهای مختلف به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند به گونه‌ای که بنیاد برکت، بنیاد مستعضفان، بنیاد محرومیت زدایی سپاه و کمیته امداد امام خمینی (ره) و دولت متناسب با ظرفیت خود در این منطقه محروم کار می‌کنند اما این توان یک‌جا تجمیع نشده و در جهت تلفیق خدمات می‌توان ستاد مشترکی زیر نظر استانداری هرمزگان تشکیل داد تا با هم ‌افزایی، عقب ماندگی‌های بشاگرد را رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس
(لینک)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد