به گزارش هرمزبان،جاسم جادری عصر امروز در نشست ستاد تنظیم بازار استان هرمزگان، اظهارداشت: با توجه به نذورات مردم و هیئات مذهبی در ایام ماه محرم و صفر، نظارت بر بازار در این ایام باید افزایش یابد و تامین اقلام مورد نیاز به اندازه کافی انجام شود.

وی بیان‌ داشت: براساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی بالغ بر ۳۲ هزار و ۴۰۰ تن کالای اساسی برای تنظیم بازار ماه های محرم و صفر در بازار عرضه می‌شود که شامل حدود ۲۱ هزار و ۵۰۰ تن برنج، شش هزار تن مرغ و چهار هزار تن شکر است که قرار شده این اقلام بیشتر برای مصرف هیئات مذهبی استفاده و با سود جزئی عرضه شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تاکید کرد: بازار به طور ویژه در ماه های محرم و صفر پایش شود و در جهت تامین و توزیع به موقع اقلام اقدامات لازم صورت گیرد.

جادری با تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی در جهت تامین مایحتاج عمومی مردم در ماه های محرم و صفر، ابراز داشت: به شکایت‌های مردمی نیز به طور سریع و ویژه باید رسیدگی شود.

جادری بیان‌ داشت: گشت مشترک بازرسی از بازار نیز در این ایام انجام و بازار به طور مرتب کنترل شود.

وی تصریح‌کرد: عده ای خارج از روال و به طور متفرقه نمایشگاه عرضه کالا برپا می‌کنند که باید با برپا کنندگان نمایشگاه‌های بدون دریافت مجوز برخورد شود.

استاندار هرمزگان اضافه‌کرد: راه اندازی پایانه توزیع مرغ نیز راهکار خوبی برای استان است که موجب سرمایه گذاری و کنترل بیشتر می‌شود.

جادری همچنین با قدردانی از خرید تضمینی گندم در استان، تصریح‌کرد: دولت در طی سه سال اخیر کارهای مهمی انجام داده که یکی از مهم‌ترین آنها خودکفایی در تولید گندم بوده است و برای اولین بار گندم صادر کردیم و ۱۴۰ هزار میلیارد ریال نیز برای خرید تضمینی گندم اختصاص داده شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه شش نیز در این نشست گفت: ۴۰۰ تن سهمیه برنج اروگوئه برای ماه های محرم و صفر به استان اختصاص یافته و علاوه بر آن ۲۰۰ تن برنج هندی نیز برای این ایام در استان توزیع می‌شود.

مسعود دشوار گرد اضافه کرد: ۱۲۰ تن شکر نیز برای استان جذب کرده‌ایم و پیشنهاد ما این است که این اقلام از طریق فروشگاه‌های بزرگ به هیئات مذهبی عرضه شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی دام استان هرمزگان نیز ابرازداشت: برای ایام محرم و صفر ۲۰۰ تن ذخیره مرغ منجمد و ۲۰ تن گوشت قرمز داریم که در سطح استان توزیع می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد