هرمزبان:مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از تخلیه و بارگیری حدود ۳۵ میلیون تُن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر تجاری این استان از ابتدای سال ۹۴ تا ابتدای شهریورماه جاری خبر داد.

هرمزبان:مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از تخلیه و بارگیری حدود ۳۵ میلیون تُن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر تجاری این استان از ابتدای سال ۹۴ تا ابتدای شهریورماه جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،ابراهیم ایدنی طی اظهاراتی بیان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیش از ۷۰ بندر بزرگ و کوچک راهبری و مدیریت که بندر شهید رجایی، بندر شهید باهنر، قشم و بندر لنگه از جمله مهم‌ترین بنادر تجاری این استان است.

وی با تشریح عملکرد مجموعه کل این بنادر طی پنج ماه نخست سال ۹۴ اظهار داشت: طی مدت یاد شده، ۳۴ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۵۷۵ تن کالای نفتی و غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شده است.

ایدنی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در این بنادر، ۲۱ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴۹۶ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۱۲ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۷۹ تن نیز به مواد نفتی اختصاص دارد.

رشد ۱۱۶ درصدی ترانزیت نفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ترانزیت ۴۷۳ هزار و ۷۸ تن انواع مشتقات و فرآورده‌های نفتی از طریق پایانه‌های بنادر این استان با رشد ۱۱۶ درصدی و همچنین صادرات ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۸۱ تن از این نوع کالاها به خارج از کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد.

وی حجم کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) اینگونه کالاها طی پنج ماهه سال جاری را ۷ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۵۴۵ تن عنوان کرد و گفت: طی این مدت ۶۷۳ هزار و ۸۰۳ تن مواد نفتی از طریق بنادر این استان، وارد کشور شد.

صادرات ۹٫۵ میلیون تن کالای غیر نفتی

عالی‌ترین مقام حوزه دریایی و بندری هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود حجم ترانزیت اینگونه کالاها طی پنج ماه نخست سال‌جاری را یک میلیون و ۸۷۰ هزار و ۲۶۲ تن عنوان کرد و از صادرات ۹ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۱۶۱تن کالای غیرنفتی به خارج از کشور طی این مدت، خبر داد.

ایدنی حجم کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) کالاهای غیرنفتی را افزون بر ۴ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۱۶۱ تن عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری فارس/ روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد