به گزارش هرمزبان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران درحاشیه آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی در سالن شهید حدادی ساری، گفت: از ۴۷۳ اثر نمایش عروسکی ارائه شده ازمناطق سراسر کشور ۶۵ اثر به مرحله کشوری راه یافت که از این تعداد ۱۲ نمایش، برگزیده جشنواره سراسری شد.

قاسم عزیز زاده گرجی با بیان اینکه برگزیدگان جشنواره هفدهم نمایش عروسکی در بخش کارگردانی نمایشنامه خال پادشاه رتبه اول، نمکی بلا و دیو ناقلا رتبه دوم، شلبی تنها نرو رتبه سوم را کسب کرد، گفت: در بخش نمایشنامه رتبه نخست را نمایشنامه نمکی بلا و دیو ناقلا از تهران، خال پادشاه از تهران رتبه دوم و فرار از زندان استان فارس رتبه سوم را از آن خود کرد.

وی افزود: در بخش عروسک‌گردانی رتبه نخست به نمایشنامه ماه بود و روباه، رتبه دوم را تو میدانی من کی هستم و رتبه سوم به نمایشنامه فرار از زندان تعلق گرفت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران افزود: در بخش گویندگی عروسک رتبه نخست به نمایشنامه نمکی بلا و دیو ناقلا، رتبه دوم به نمایش فرار از زندان و رتبه سوم را نمایشنامه پرواز از آذربایجان شرقی کسب کرد.

عزیز زاده گرجی با اشاره به اینکه در بخش طراحی عروسک نمایش شلبی تنها نرو رتبه اول، ماه بود و روباه از استان چهار محال و بختیاری رتبه دوم و خال پادشاه از اشتان تهران رتبه سوم را کسب کرد، گفت: در بخش طراحی صحنه نمایشنامه دنیای زیبا از مهاباد رتبه نخست، خال پادشاه رتبه دوم و شلبی تنها نرو رتبه سوم را از آن خود کرد.

وی گفت: طراحی لباس با یک برگزیده نمایشنامه شلبی تنها نرو مورد تجلیل قرار گرفت.

این مسئول با بیان اینکه در بخش موسیقی نمایشنامه دنیای زیبا، فرار از زندان برگزیده هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی شدند، گفت: در تهیه بروشور نمایشنامه شلبی تنها نرو، نمکی بلا و دیو ناقلا و دنیای زیبا به برتری رسیدند.

عزیز زاده گرجی افزود: در بخش پوستر استان زنجان و چهار محال و بختیاری رتبه برتر را کسب کردند و در بخش عکس از استان چهار محال و بختیاری و نمایشنامه استان تهران تجلیل شد.

به گفته وی در بخش نمایشنامه نویسی هفت نمایشنامه برگزیده شدند که شامل نمایشنامه بز ریش سفید از کرمان، کلاغ و کباب از استان مرکزی، یه راه بهتر از استان فارس، نه سیاه نه سفید از استان مرکزی، جورابی که نمی‌خواست بوی بد بدهد از استان هرمزگان، بچه‌ها همه از قزوین و نمایشنامه شلبی تنها نرو از استان تهران به برتری رسیدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد