هرمزبان:معاون استاندار و فرماندار ویزه شهرستان میناب گفت:بهترین روش برای  حرکت در جهت توسه  تدبیر است.

هرمزبان:معاون استاندار و فرماندار ویزه شهرستان میناب گفت:بهترین روش برای  حرکت در جهت توسه  تدبیر است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،علیرضا پاکدامن طی سخنانی در جمع حاضرین در نماز جمعه این هفته میناب که به مناسبت هفته دولت انجام شد ضمن تبریک هفته دولت با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در بخش بهداشت و درمان گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور موجب گردیده بیش از ۱۰ میلیون نفر تحت پوش بیمه قرار بگیرند و همچنین باعث کاهش هزینه درمان در کشور و درشهرستان شده است .

وی ادامه داد از جمله کارهایی که شهرستان در بخش درمان انجام یا در حال انجام است بازسازی ، تجهیز و ساخت درمانگاهها و ۲۹خانه بهداشت ، بیمارستان و افزایش تعداد پزشکان متخصص از۱۸ به ۳۹ نفرو پرستار و ماماهای روستایی از ۱۳ به ۲۹ نفر افزایش یافته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان میناب تصریح کرد: یکی دیگر از بخش های که درمانگاه ها شهرستان از آن بهرمند شده اند ایجاد دندانپزشکی و آزمایشگاه و دارو خانه است .

وی  همچنین افزود : با توجه به حجم بالای مراجعه کنند به بیمارستان میناب و ارائه خدمات به مردم شرق هرمزگان در سال گذشته بخش های مختلف بیمارستان ارتقاع و بخش تصویربرداری به ویژه دستگاه پیشرفتهmri بیمارستان به بهربرداری رسید و در سال جاری نیز در صدد آغاز احداث بلوک زایمان در این بیمارستان هستیم .

معاون استاندار هرمزگان با بیان این مطلب که بیمارستان میناب خارج از ظرفیت در حال خدمات است گفت: در حال پیگیری احداث بیمارستان دوم میناب هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشار ، به نامگذاری سال دولت ملت همدلی و همزبانی توسط مقام معظم رهبری اذعان کرد:مسلما بهترین روش برای  حرکت در جهت توسه تدبیر است و بهترین همراه برای دولت مردم هستند.

فرماندار ویژه شهرستان میناب اظهار کرد : برای توسعه شهرستان مسیرهای حرکت را براساس توانمندی هر بخش از شهرستان انتخاب کرده ایم و افزود در بخش مرکزی و بندزرک درحال پیگیری اسقرار صنعت و شیلات هستیم.

وی گفت: یکی دیگر از پتانسیل های شهرستان بخش کشاورزی است که سال گذشته با پیگیری های صورت گرفته در جهت خرید تضمینی گوجه فرنگی و تامین آب کشاورزان اقدامات خوبی صورت گرفت .

پاکدامن افزود: الحمد الله  بخشی از پروژه های عمرانی نیمه تمام در شهرستان در حال انجام است و ابراز امید واری کرد بخشی دیگری از این پروژه ها به زودی آغاز شود.

 وی در ادامه اظهار کرد: در حالا پیگیری تسریع در روند احداث باند دوم جاده میناب تا دوراهی میناب و تامین اعتبار و اجرای ادامه طرح فاضلاب شهر میناب  هستیم.

این مسئول، از جمله مشکلات میناب در بخش میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نبود اداره مربوطه  در این شهرستان برشمرد و افزود : الحمدالله این اداره در سال گذشته با حضور استاندار افتتاح شد و ابزار امیدواری کرد به زودی موزه میناب نیز احداث خواهد شد.

وی افزود: در طول این هفته در بخش افتتاح پروژه های عمرانی تعداد ۸۳ پروژه با اعتباری بیش از ۶۱۰ میلیار ریال ریال در سر فصل های آموزش ،بهداشت وسلامت ، انرژی، تربیت بدنی، برق، آب، صنایع، عمران شهری و روستایی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد .

وی خاطرنشان کرد: لازم است مردم با همدلی تمام اختلافات سیاسی خود را کنار بگذارند و برای توسعه هر چه بیشتر شهرستان دست در دست هم هدف واحدی را دنبال نمایند.

منبع: روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان میناب

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد