هرمزبان:معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم گفت: زلزله ۴٫۲ ریشتری (مقیاس امواج درونی) شهر سوزا در جزیره قشم خسارت جانی و مالی به همراه نداشت.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،رضا جاویدیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از وقوع این زمین لرزه چندین گروه امدادی و ارزیاب برای بررسی شدت خسارات به محل وقوع اعزام شدند و تاکنون هیچگونه خسارتی در این زمینه ارایه نشده است.

وی ادامه داد: هم اینک تمام گروه های امدادی شهرستان قشم در آمادگی کامل به سر می برند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان قشم نیز در این زمینه به ایرنا گفت: این نهاد در آمادگی کامل برای مقابله با خسارت های احتمالی ناشی از وقوع زلزله را دارد.

فرهاد توفان با اشاره به برگزاری برگزاری دوره های آموزش کمک های اولیه با محوریت جوامع محلی در این جزیره، افزود: این رویکرد نقش موثری در افزایش آمادگی مردم و گروه های امداد رسان مناطق مختلف جزیره قشم ایفا کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به تجربه زمین لرزه های قشم در سال های ۸۴ و ۸۷، برگزاری این دوره ها برای تامین اهداف یاد شده، ضروری ارزیابی می شود.

زلزله ای به بزرگی ۴٫۲ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد امروز (پنجشنبه) حوالی شهر سوزا در جزیره قشم استان هرمزگان را به لرزه درآورد.

به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمان وقوع زمین لرزه ساعت ۴ و ۵۴ دقیقه و ۲۲ ثانیه در موقعیت جغرافیایی ۲۶٫۵۸۸ شمالی و ۵۵٫۸۹۲ شرقی در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به ثبت رسیده است.

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد