هرمزبان:مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: از محل اعتبارات زکات ۷ مسجد در ۲ ماه گذشته، ۱۳ مسجد در هفته دولت، سه مسجد تا ۲۰ روز آینده و ۱۵ مسجد نیز ظرف ۲ ماه آینده در مناطق روستایی هرمزگان به بهره برداری می رسد.

هرمزبان:مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: از محل اعتبارات زکات ۷ مسجد در ۲ ماه گذشته، ۱۳ مسجد در هفته دولت، سه مسجد تا ۲۰ روز آینده و ۱۵ مسجد نیز ظرف ۲ ماه آینده در مناطق روستایی هرمزگان به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مرتضی موصلی ظهر امروز در نشست خبری ،از واگذاری ۶۰ واحد مسکن مددجویی به خانواده های ایتام استان خبر داد و اظهارداشت: در مجموع ۳۱۳ واحد مسکن مددجوی در استان در حال ساخت است که  60 واحد آماده بهره برداری و ۲۵۳ واحد نیز از پیشرفت ۹۲ درصدی برخوردار است.
وی با بیان اینکه ۳۰ خانه بهداشت با اعتبار ۲۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال روز شنبه هفتم شهریور ماه در استان به بهره برداری می رسد افزود: سهم کمیته امداد در ساخت خانه بهداشت در هرمزگان ۴۵ واحد تعیین شده بود که ۳۰ واحد در هفته دولت و ۱۵ واحد نیز تا یک ماه آینده مورد بهره برداری قرار می گیرند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)هرمزگان از احداث ۶۰ واحد مسکن مددجویی با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال در شهرستان های بندرعباس، بستک، میناب، بندرلنگه و سیریک خبر داد و ابرازداشت: برای ساخت این واحدهای مسکونی ۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال آورده مددجویان و مابقی از محل تسهیلات بانکی، کمک خیرین و اعتبارات کمیته امداد تامین شده است.
موصلی در ادامه از افتتاح پروژه های زکات خبر داد و اظهار کرد: ۱۵ پروژه که عمدتا مسجد می باشند با اعتباری معادل ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تا ۱۵ شهریور در استان هرمزگان افتتاح می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: از محل اعتبارات زکات هفت مسجد در ۲ ماه گذشته، ۱۳ مسجد در هفته دولت، سه مسجد تا ۲۰ روز آینده و ۱۵ مسجد نیز ظرف ۲ ماه آینده در مناطق روستایی هرمزگان به بهره برداری می‌رسند.
موصلی ادامه داد: بیش از یکهزار و ۷۰۰ زوج جوان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان در نوبت دریافت جهیزیه هستندکه همزمان با هفته دولت ۱۵۰ زوج جهیزیه و هدیه ازدواج به مبلغ هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال دریافت می‌کنند.
وی به اعطای تسهیلات بلاعوض و یا کم بهره به هر زوج اشاره کرد و بیان داشت: به هر زوج ۲۰ میلیون ریال بلاعوض و ۳۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت می شود که در ۴ ماهه امسال یکهزار و ۲۰۰ زوج تحت پوشش، جهیزیه و هدیه ازدواج دریافت کرده اند.
موصلی تصریح کرد: ۱۱۰ طرح اشتغالزایی و کارآفرینی ویژه مددجویان در هفته دولت با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات حوزه اشتغال کمیته امداد و تسهیلات بانکی اجرا خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان،اذعان داشت: ۵۵۷ طرح اشتغالزایی نظیر؛ پرورش ماهیان تزئینی، توریست کاشانه، پرورش اردک، کشاورزی، دامداری و صنایع دستی ویژه مددجویان هرمزگانی در چهار ماهه سال جاری با اعتباری بالغ بر ۵۹ میلیارد ریال در استان اجرا شد.
وی افزود: همزمان با هفته دولت، ۱۲۰ نفر از دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان به اردوی سیاحتی اصفهان اعزام می شوند.
موصلی، نشست صمیمی جمعی از دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد با معاونین استاندار، افتتاح کتابخانه الکترونیکی در کانون فاطمیه، دیدار مدیران و کارکنان کمیته امداد با ۱۵ خانواده شهید و سرکشی مسئولان استانی از ۲۰۰ خانواده تحت حمایت را از دیگر برنامه های این نهاد در هفته دولت ذکر کرد.
وی در پایان با اشاره به تفاهم نامه کمیته امداد مرکز با بیمه سینا، افزود: با انعقاد این تفاهم نامه، ۵۷ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان در برابر حوادث بیمه شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد