هرمزبان:مدیرعامل آب و فاضلاب شهری هرمزگان از رشد ۱۵درصدی اجرای طرح های فاضلاب در استان هرمزگان خبرداد.

هرمزبان:مدیرعامل آب و فاضلاب شهری هرمزگان از رشد ۱۵درصدی اجرای طرح های فاضلاب در استان هرمزگان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،حسین خادمی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:در هفته دولت امسال تعداد۱۷پروژه با اعتباری بالغ بر۴۸۰میلیارد ریال در حوزه آب و فاضلاب هرمزگان به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه بیان داشت:بیش از ۱۲۰کیلومتر از شبکه انتقال آب استان اصلاح و بالغ بر ۴۰کیلومتر توسعه شبکه در شهر های هرمزگان طی یک سال گذشته انجام شده است.

خادمی از اجرای ۱۶کیلومتر شبکه فرعی و۲کیلومتر شبکه اصلی فاضلاب در هرمزگان به عنوان عملکرد یک سال گذشته مجموعه آب وفاضلاب شهری هرمزگان در بخش فاضلاب نام برد.

مدیر آب و فاضلاب شهری هرمزگان با تاکید بر تدوین برنامه پنج ساله ششم توسعه تصریح کرد: بابرنامه ریزی و تدوین برنامه  برای اجرای کاهش هدر رفت آب اقدام به بازسازی بیش از ۱۲۲ کیلومتر شبکه توزیع آب و خطوط انتقال و استاندارد سازی بیش از ۲۵۰۰ انشعاب فرسوده شده است.

وی ادامه داد: با انجام بازرسی های  دیداری ۲۰۰۰ کیلومتر از شبکه توزیع آب جهت شناسایی نشتی و رفع آن در بیش از ۲۰۰۰ انشعاب و تعویض ۱۲۰ دستگاه شیرآلات فرسوده‌ اقدام بسزایی در مدیریت آب استان انجام شده است.

خادمی  با اشاره به شتاب گرفتن طرح های فاضلاب در شهرهای هرمزگان گفت: یکی از شاخص های مهم توسعه در شهرها اجرای طرح های فاضلاب است به طوری که بهره برداری از طرح های فاضلاب علاوه بر بالا بردن سطح بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست در توسعه شهرها نقش بسیاری دارد.

این مسئول در حوزه آب هرمزگان در ادامه اظهار داشت: اجرای شبکه های جمع آوری فاضلاب شهرها نسبت به سال گذشته ۱۵ % افزایش داشته و تصفیه خانه های فاضلاب رودان و میناب نیز با سرعت بیشتری اجرا شده که امیدواریم در سال جاری شاهد افتتاح و بهره برداری از این دو تصفیه خانه باشیم.

وی جمعیت بهره مند از خدمات جمع آوری و تصفیه فاضلاب در هرمزگان را  بیش از ۴۵% از جمعیت شهرهای استان عنوان کرد و افزود:طبق پیش بینی های انجام شده و تلاش همکاران این آمار تا پایان سال به بیش از ۶۰ % می رسد.

خادمی در پایان تاکید کرد: تا کنون  75% جمعیت شهر بندرعباس ، ۱۰۰% جمعیت شهرهای  ابوموسی و هرمز و ۲۰% جمعیت شهر درگهان در شهرستان قشم از این خدمات بهره مند هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد