به گزارش هرمزبان، محمود صفرزاده با اشاره به بازدیدش از منطقه شهداد گفت: مردم بومی گفتند که دام و طیور ما در سال های گذشته خسارت دیده به طوری که مردم شواهدی مبنی بر حمله سگ های بلاصاحب داشتند.

وی با اشاره به رد شایعاتی که مربوط به حمله حیات وحش است افزود: این حمله مربوط به سگ های بلاصاحب است که در طبیعت رها شده اند.

صفرزاده در مورد انتشار برخی تصاویر حمله به دام و طیور مردم شهداد در فضای مجازی گفت: برخی تصاویر پخش شده حتی مربوط به شهداد نیست.

وی گفت: متاسفانه دام و طیور مردم این منطقه در این مدت آسیب دیده و دوربین های کار گذاشته شده توسط حفاظت محیط زیست فقط دو سگ را نشان می دهند.

وی افزود: طبیعی است وقتی حیوان وحشی به دامی حمله می کند اولین محلی که آسیب می بیند از طریق احشای درونی دام مثل جگر است و قربانیان هم از همین ناحیه آسیب دیدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان خاطر نشان کرد: بررسی و پایش های میدانی، تله های زنده گیری و دوربین ها برای شناسایی نوع و گونه حیات وحش احتمالی در محله هایی که تلفات دام بیشتر بوده، کار گذاشته شد.

وی اقدامات ایمنی را لازمه نگهداری دام و طیور در مناطق باغشهر بیان کرد و گفت: آغل ها باید دارای دیوار، حصار، روشنایی و درب باشند و عده ای که اقداماتی در این زمینه داشتند دیگر خسارتی ندیدند.
منبع: فردانیوز / باشگاه خبرنگاران جوان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد