به گزارش هرمزبان، بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر هرمزگان با حضور 8 اثر به بخش مسابقه و 2 اثر بهعنوان مهمان از 24 تا 27 شهریور در دو نوبت صبح و عصر در پلاتو آفتاب و فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.
هیئتداوران این جشنواره مهدی عطایی دریایی، از بندرعباس و حسین احمدخانی و علی ایزدی از تهران بودند.
از حواشی این رخداد هنری میتوان به اتفاق جالب تشویق مسئولین برای هنرمندان حاضر در سالن، تقدیر از حسین کریمی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان به دست “احمد مرادی” نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، اجرای دلنشین گروه موسیقی اشاره کرد.
همچنین در این جشنواره از محمد ذاکری نژاد خبرنگار ایسنای منطقه خلیج فارس به عنوان رسانه برتر تقدیر شد.
در پایان این آیین نتایج این جشنواره از سوی هیئتداوران به شرح زیر اعلام شد:
بخش کارگردانی:
رتبه اول: مهران محمود زاده ده بارزی (کارگردان نمایش دُنکامیلو / جاسک)
رتبه دوم: محمد سلیمی (کارگردان نمایش تراشیدن گوشت از گاوهای سر نبریده / میناب)
رتبه سوم: مصیب داوری (کارگردان نمایش نایبند / بندرعباس)
تقدیر: مسلم جعفری (کارگردان نمایش شانی و شورهای/حاجیآباد)
بخش نمایشنامهنویسی:
رتبه اول: حسن ذاکری (نویسنده نمایشنامه تراشیدن گوشت از گاوهای سر نبریده / میناب)
رتبه دوم: کورش سلمانی و مرتضی شاهکرم (نمایش گندم/ بندرعباس)
رتبه سوم: خالد رحیمی (نمایش سکوت کغارها/ میناب)
تقدیر: مجتبی بستان پیرا (نمایش حرا برای دلتنگیاش سوت میزند / بندرعباس)، مصیب داوری (نمایش نایبند / بندرعباس)
بازیگر مرد:
رتبه اول: علی سعیدی (دُنکامیلو / جاسک)
رتبه دوم (مشترکا اهدا شد): احمد شنبهنیا (نمایش تراشیدن گوشت از گاوهای سر نبریده/ میناب)، عمار نیکخواه (دُنکامیلو / جاسک)
رتبه سوم: خالد رحیمی (نمایش سکوت کغارها/ میناب)
تقدیر (مشترکا اهدا شد):علی بلوچ (دُنکامیلو / جاسک)، داود رمضانزاده (نمایش تراشیدن گوشت از گاوهای سر نبریده/ میناب)
بازیگر زن:
رتبه اول: فریده گرمساری (نمایش گندم /بندرعباس)
رتبه دوم (مشترکا اهدا شد): فریده سلمانی (نمایش گندم /بندرعباس)، زهره جوذری (شانی و شورهای/ حاجیآباد)
رتبه سوم (مشترکا اهدا شد): نسیبه جمشیدی (نمایش حرا برای دلتنگیاش سوت میزند/بندرعباس)، اسما روشندل (نمایش سکوت کغارها/ میناب)
تقدیر: سمانه طهماسبپور (شانی و شورهای / حاجیآباد)
بخش طراحی بروشور: محمد اکبریزاده و حامد حسینپور (نمایش حرا برای دلتنگیاش سوتمیزند/بندرعباس)
بخش طراحی نور: برگزیدهای نداشت.
بخش طراحی گریم: حسن سبحانی (نمایش تراشیدن گوشت از گاوهای سر نبریده/ میناب)
بخش طراحی لباس: زارا ملایی (نمایش قلبی که کوک شد/ میناب)
بخش طراحی صحنه (دو برگزیده بدون اولویت):مجتبی بستان پیرا (نمایش حرا برای دلتنگیاش سوت میزند/ بندرعباس)، مصیب داوری (نمایش نایبند/ بندرعباس)
آثار برگزیده نهایی
در پایان دو تئاتر برگزیده این جشنوار جهت حضور در جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند:
نمایش “تراشیدن گوشت از گاوهای سر نبریده” از میناب به نویسندگی حسن ذاکری و کارگردانی محمد سلیمی
نمایش اقتباسی “دُنکامیلو” از جاسک به کارگردانی مهران محمود زاده ده بارزی
منبع: ایسنا
انتهای پیام/