هرمزبان:مدیر امورعشایری سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: تاکنون چهار مورد از کانون های اسکان عشایر این استان به دلیل افزایش جمعیت به روستا تبدیل شده است.

هرمزبان:مدیر امورعشایری سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: تاکنون چهار مورد از کانون های اسکان عشایر این استان به دلیل افزایش جمعیت به روستا تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،منوچهر سالاری کانون های اسکان عشایر تبدیل شده به روستا دراین استان را حسن آباد کوشاه، مسافرآباد رودخانه وچاه تره (یک و دو) در شهرستان حاجی آباد معرفی کرد.

وی با بیان اینکه هر یک از این کانون ها در ابتدا با ۱۶خانوار شکل می گیرند ابراز داشت: ازآغاز اجرای طرح توسعه کانون اسکان عشایردر سال ۱۳۸۷ تاکنون چهارکانون اسکان عشایر با اعتباری بالغ بر۳۰میلیارد ریال در استان هرمزگان ایجاد شده است.

سالاری اضافه کرد: در اجرای طرح توسعه کانون های مسکونی عشایری پس ازنقشه کشی اراضی، قطعه بندی و همچنین ایجاد شبکه برق به هر خانواده عشایری ۶۰۰متر مربع زمین برای احداث خانه واگذار می شود.

وی یاد آور شد: در صورت تمایل عشایر، برای دریافت تسهیلات بانکی ساخت مسکن، متقاضیان را به بنیاد مسکن استان معرفی خواهیم کرد.

سالاری در ادامه با اشاره به اینکه سه هزار هکتار از اراضی استان برای فعالیت کشاورزی به عشایر هرمزگان واگذارشده ابراز داشت:خدمات فراوانی در قالب برقی کردن چاه های کشاورزی عشایر، اجرای آبیاری تحت فشار، بهسازی چشمه ها، انتقال آب به محل های مورد نیاز دام و احداث استخر برای ذخیره آب انجام شده است .

سالاری بابیان اینکه در هرمزگان بیش از سه هزار خانوار عشایر زندگی می کنند اظهار داشت: ارائه خدماتی همچون بهداشت ، مدرسه، برق و تامین آب شرب برای عشایر از مهمترین اهداف ایجاد کانون های توسعه اسکان عشایر است.

در اطلاعات منتشره سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان آمار دام های عشایر کوچ رو این استان، ۸۰۰هزار راس با ظرفیت تولید سالانه دو هزارو۹۰۰تن گوشت قرمز و هشت هزارو ۵۰۰ تن شیر اعلام شده است.

دراین اطلاعات آمده است: عشایر هرمزگان ۳۰درصد شیرخام وگوشت مورد نیاز این استان را تامین می کنند./ایرنا

 (لینک)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد