به گزارش هرمزبان، علی اصغر فانی در همایش خیرین مدرسه ساز در چابهار بیان کرد: چهار استان سیستان وبلوچستان، آذربایجان غربی، جنوب کرمان و هرمزگان در بررسی شورای رسیدگی به فضاهای آموزشی، محروم‌ترین مناطق از نظر سرانه فضای آموزشی شناخته شده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: در طول سه سال گذشته افزون بر ۴ میلیون مترمربع فضای آموزشی جدید در کشور ساخته شده است.

فانی افزود: یکی دیگر از مشکلات سیستان وبلوچستان تامین نیروی انسانی است که بخشی از آن تامین شده است و بخش دیگر آن در حال اقدام و پیگیری است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: استفاده از شیوه‌های جذب و جلب مشارکت بخش غیر دولتی در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش بوده است.

فانی گفت: سیاست وزارت آموزش و پرورش بر این است که به میزان کمک خیرین در ساخت فضاهای آموزشی، در این امر مشارکت کند و هر قدر خیرین در این عرصه فعالیت داشته باشند دولت نیز همکاری خواهد کرد.

وی تاکید کرد: خیران نقش بسزایی در نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور داشته‌اند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش داشته است و به همین دلیل شورای رسیدگی به مناطق محروم را تشکیل داده است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش تلاش می کند با حمایت خیرین در برنامه ششم توسعه تمام مدارس را ایمن کند.

فانی اظهار کرد: خیران مدرسه ساز افتخار ایران و ایرانیان هستند زیرا به توسعه کشور و خدمت به مردم به ویژه نونهالان و آینده سازان می اندیشند.

انتهای پیام
منبع: ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد