هرمزبان:مدیرعامل توزیع برق هرمزگان گفت: چهارهزارو۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ظرف سه سال گذشته در زمینه امور توریع برق دراستان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، عبدالصاحب ارجمند شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : متوسط شبکه و سرمایه گذاری شبکه توزیع برق هرمزگان در سه سال گذشته دوبرابر متوسط سه سال قبل از آن بوده است.
وی ادامه داد: دراین مدت ۹۶ هزار و ۷۴ مشترک جدید ، فروش ۲۲ و هشت دهم کیلووات ساعت انرژی ،سه هزار و ۹۵۹ دستگاه پست توزیع برق ،یک هزار و ۷۹۲ کیلومتر خط برق ، برق رسانی به ۲۶ هزار واحد مسکون مهر ، برق دار کردن ۷۵ روستای جدید ، نصب ۵۱ هزار و ۹۳۸ دستگاه چراغ روشنایی ، ۸۵ فیدر جدید ۲۰ کیلوولت ، راه اندازی هفت مرکز ۱۲۱ برای کنترل و پاسخگویی اتوماتیک خاموشی ها ، ارائه ۲۱ خدمت الکترونیکی و غیر حضوری دیسپاچینگ نجام شده است.
وی ، ایجاد پوشش سیلیکونی بر روی پنج هزار و ۹۰۰ دستگاه ترانسفورماتور ، تعویض ۶۵ هزار مقره لاستیک سیلیکونی ، اصلاح یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر شبکه و تعویض یک هزار و ۲۰۰ پایه فرسوده نیز از مهمترین اقدام های صورت گرفته در سه سال اخیر نام برد.
مدیرعامل شرکت توزع برق هرمزگان در همین خصوص به اقدام ها و سرمایه گذاری های بخش جزایر اشاره کرد و اظهار داشت : با توجه به اهمیت راهبردی خلیج فارس و با وجود مجانی بودن بهای برق ، افزون بر ۷۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ظرف مدت زمانی سه سال گذشته در جزایر هرمزگان انجام شده است.
ارجمند ابراز داشت: در این خصوص می توان به نصب و راه اندازی نیروگاه ۱۰ مگاواتی جزیره ابومسی اشاره کرد که موجب افزایش ۱۲۰ درصدی نیروگاه های این جزیره زیبا و راهبری شده است.
وی ادامه داد : این اقدام از آن جهت دارای اهمیت است که نیروگاه قدیمی با عمر ۲۰ ساله دچار فرسودگی هایی شده بود و خاموشی های گسترده ای را در پی داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان بیان کرد : زمینی کردن شبکه برق ابوموسی در سال های ۹۳ و ۹۴ انجام شد که در حال حاضر ۵۰ درصد شبکه شامل ۱۵ کیلومتر خط و ۲۸ دستگاه پست به زمینی اجرا شده و در دست انجام است.
ارجمند بیان کرد: شبکه توزیع برق این جزیره در سال جاری به صورت ۱۰۰ درصد زمینی می شود که با توجه به شرایط آب وهوایی جزیره پایداری برق را به صورت حداکثری تامین خواهد کرد.
به گزارش ایرنا ، بنابه اظهاروی ، جایگزینی شش مولد فرسوده قدیمی با مولدهای جدید و پیشرفته ، توسعه و نصب یک مولد جدید و افزایش بیست و پنج درصدی ظرفیت تولید و اصلاح و بهینه سازی شبکه با هادی های روکش و مناسب در جزایر تنب بزرگ و کوچک انجام شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان اظهار داشت: همچنین در این خصوص می توان به اصلاح و بهینه سازی شبکه برق در جزایر لارک و هنگام و توسعه شبکه و مولدهای جزایر و احداث کابل زیردریایی جدید به جزیره هنگام تا پایان سال جاری اشاره کرد.
به گفته ارجمند جزیره هرمز به عنوان پایلوت هوشمندسازی شبکه برق کشور انتخاب شده و تفاهم نامه با شرکت برق کره جنوبی در سفر رئیس جمهور آن کشور به ایران برای مشارکت در این طرح منعقد شده است.
وی افزود: سایر اقدام های صورت گرفته در جزیره هرمز شامل نصب ۲۰ نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی و یک نیروگاه ۱۵ کیلوواتی ، نصب ۲۰ دستگاه مولد هیبریدی خورشیدی و بادی روشنایی ، زمینی کردن شبکه و احداث پست های با مبلمان بومی می شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام /

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد