هرمزبان: رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: برای تولید محصولات زراعی وباغی سالیانه بیش از ۲۳۱۸ میلیون متر مکعب آب شیرین نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،ناصر حیدری پوری در نشست مدیریت مصرف و ارتقاء کارایی مصرف آب کشاورزی در بندرعباس اظهار داشت: علت کاهش تولیدات باغی از جمله انبه و نارنگی در هرمزگان تنش آبی است.

وی بیان‌ کرد: در استان ۷۴ دشت وجود دارد که ۵۳ درصد آنها از کیفیت آب مناسبی برخوردار نیستند و ۳۵ دشت در وضعیت ممنوعه قرار دارند.

حیدری پوری با اشاره به شوری بخش عمده آب‌های استان هرمزگان تصریح‌کرد: در کشور ۱۱۰ گنبد نمکی وجود دارد که ۷۳ گنبد آن در هرمزگان بوده و باید با برنامه‌ریزی مناسب سرچشمه‌های آب شیرین را به دشت‌های کشاورزی هدایت کرد.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر حدود ۶۰۰۰ سازه آبخیزداری در استان ساخته شده ولی به دلیل عدم جانمایی مناسب و احداث آنها بر روی سنگ بستر رودخانه‌ها نتوانسته نقشی مناسب در تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان برداشت بی‌رویه و وجود چاه‌های غیرمجاز را از دیگر علل کاهش ذخایر آبی استان دانست و اظهار داشت: در استان ۲۱ هزار و ۲۴۱حلقه چاه، ۶۳۹ چشمه و ۱۶۹ قنات وجود دارد.

حیدری پوری گفت: سازمان جهاد کشاورزی در سال‌های اخیر با هدف افزایش راندمان بهره‌وری آب، بیش از ۵۶ درصد از اراضی کشاورزی را به سیستم آبیاری نوین مجهز کرده است.

وی گفت: در کشور ۴ میلیون اراضی کشاورزی با قابلیت اجرای سیستم آبیاری نوین وجود دارد و این رقم در استان ۱۲۰ هزار هکتار بوده که تاکنون ۹۰ هزار هکتار آن به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: افزایش بهره‌وری آب نیازمند ارتقاء و تقویت دانش و فرهنگ بهره‌برداران نسبت به شیوه استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد