هرمزبان:استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اقدام ناپسند حامد بهداد در صفحه اینستاگرام، گفت: برعکس کردن تصویر حکیم بوعلی‌سینا حقیقت را وارونه نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،حسین قناعتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در واکنش به اقدام حامد بهداد در اینستاگرام و برعکس کردن تصویر حکیم بوعلی‌سینا اظهار داشت: بوعلی‌سینا عالم دینی، فیلسوف، مجتهد، پزشک، ستاره‌شناس، ریاضیدان، موسیقی‌دان زمان خود بود و معکوس کردن تصویر این حکیم، حقیقت را وارونه نخواهد کرد.

وی افزود: امیدوارم که حامد بهداد این اقدام را سهواً و به دلیل اشتباه نرم‌افزاری انجام داده باشد لذا بهتر است به صفحه اینستاگرام خود مراجعه کرده و عکس را در حالت طبیعی قرار دهد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه واکنش به این حرکت‌ها باید همراه با حوصله و تأمل باشد، گفت: سکوت بالاترین فریاد است و من به شخصه غوغاسالاری موجود در جامعه را نشانه خوبی نمی‌دانم.

قناعتی اضافه کرد: اصولاً طبیب واقعی یاد گرفته تحمل کند، بسوزد و روشنایی بدهد و یا به عبارتی وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافری است رنجیدن. البته آنچه از این رخداد من را به عنوان یک معلم نگران می‌کند آن است که در جامعه‌ای که مولانا، فردوسی، حافظ، ابوعلی‌سینا، استاد قریب، شمس شریعت، جمشید مشایخی و سینماگرانی همچون ابراهیم حاتمی کیا داریم یک سلسله بلندی وجود دارد که حرمت‌آور است و ما به عنوان فرزندان این سلسله موظف به پاسداشت ارزش‌های آن هستیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: همه مردم جامعه را سفارش می‌کنم که پاسداشت فرهنگ بالای اسلام و شیعه را مدنظر قرار داده و حرمت بزرگان را هر چه بیشتر از قبل رعایت کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد