هرمزبان:مرد میانسالی که معتادی را در کمپ ترک اعتیاد به قتل رسانده بود، ادعا کرد می خواسته مقتول را آرام کند.

به گزارش سرویس حوادث پایگاه خبری هرمزبان،ساعت ۳:۳۰ بامداد هشتم مرداد مرگ یکی از بیماران در داخل کمپ ترک اعتیاد منطقه خاور شهر به کلانتری ۱۷۷ خاورشهر اعلام شد.

با حضور ماموران کلانتری در محل و تأیید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

با حضور کارآگاهان اداره دهم و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی در محل و انجام بررسی های اولیه، آثار متعدد جراحت ناشی از درگیری در قسمت هایی از سر و صورت متوفی شناسایی، پرونده مقدماتی با موضوع “فوت مشکوک” تشکیل و پرونده به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب دادسرای شهرری در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات اولیه حکایت از آن داشت که متوفی علی ۳۷ ساله در ساعت ۲۳دو روز قبل از مرگش برای درمان به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کرده و دو روز بعد با مسئول اتاق سم زدایی به نام پیمان ۴۵ ساله درگیر و توسط این شخص مورد ضرب و جرح قرار گرفته و به حالت بیهوش روی زمین افتاده است.

تعدادی از بیماران داخل کمپ ترک اعتیاد که شاهد صحنه درگیری متوفی و پیمان بودند ، در اظهارات خود عنوان داشتند که پس از بیهوش شدن متوفی، پیمان به همراه چند نفر از همکارانش اقدام به انتقال متوفی به داخل اتاق سم زدایی کرده و در آنجا ضمن شستشوی سر و صورت خون آلود متوفی سعی به هوش آوردن وی با استفاده از آب را داشته است (علت خیس بودن سر متوفی در زمان بررسی جسـد ) که موفق به این کار نشده و پس از اطلاع از مرگ متوفی از محل کمپ متواری شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه پیمان در شرق تهران – خیابان استخر ، به این محل مراجعه و پس از اطمینان از حضور متهم، وی را روز چهارشنبه دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی، در خصوص شب حادثه به کارآگاهان گفت: در داخل کمپ، مسئول فیزیکی و سم زدایی هستم. ساعت ۲۳ بود که مقتول احساس بی قراری کرد. از من درخواست یک لیوان چای کرد که چای و سیگار در اختیارش گذاشتم اما با این وجود شروع به ایجاد سر و صدا کرد که با صحبت آرام شد. مجددا ساعت ۲ بامداد بود که متوفی شروع به سر و صدا کرد. یکی از بیماران قصد داشت تا با صحبت کردن او را آرام کند که اینبار متوفی شروع به فحاشی کرد. قصد آرام کردن شرایط را داشتم که ناگهان مقتول حمله ور شد و چند ضربه مشت به سمت من پرتاب کرد . در همین زمان سر متوفی را بگونه ای گرفتم که مابین سینه و داخل دستانم قرار گرفت و با همان وضعیت روی زمین نشستم که پس از چند لحظه متوجه شدم متوفی هیچ حرکتی ندارد. زمانیکه متوفی را رها کردم، او روی زمین افتاد. با کمک تعدادی از بچه های کمپ او را داخل اتاق سم زدایی برده و سعی کردیم تا با ریختن آب روی سرش ، او را به هوش بیاورم اما متوفی دیگر نفس نمی کشید.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس مرادی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد