با این کارها واتساپ خود را در گوشی گم شده تان غیرفعال کنید

هرمزبان: برنامه واتساپ از محبوب ترین برنامه های چت و گفتگو در سراسر جهان به شمار می آید اما در صورت گم شدن گوشی ممکن است دردسرهایی پدید بیاورد.

0

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، برنامه واتساپ یک برنامه چت و گفت‌وگو در سراسر جهان است.

این برنامه با داشتن میلیارد‌ها کاربر و پیام های بی شماری که در آن به اشتراک گذاشته شده اند، یکی از مشهورترین و محبوب ترین پیام رسان‌های کل جهان است.

این اپلیکیشن توسط شرکت بزرگ فیسبوک خریداری شده و از امن ترین شبکه های اجتماعی به حساب می آید.

اما اگر شما یک روز گوشی خود را گم کنید و یا گوشی هوشمند شما به سرقت برود،   آیا در این صورت راه هایی برای جلوگیری از انتشار چت‌ها و مخاطب‌های این اپلیکیشن، وجود دارد؟

جواب بله است. ما در این مقاله کوتاه به راه‌هایی که برای حفظ امنیت پیام رسان واتساپ در صورت مفقود شدن و به سرقت رفتن تلفن شما وجود خواهد داشت، می‌پردازیم.

سیم کارت گم شده خود را قفل کنید (بسوزانید)

اولین کاری که باید در رابطه با حفظ امنیت واتساپ در صورت دزدیده و یا مفقود شدن گوشی خود انجام دهید، این است که با شرکت ارایه‌دهنده سیم‌کارت خود تماس گرفته و از آن‌ها بخواهید که سیم کارت شما را قفل و یا در اصطلاح آن را بسوزانند.   کار‌هایی که باید پس از مفقود شدن گوشی برای واتس آپ انجام داد
ورود به واتساپ نیازمند یک کد تایید است که به سیم کارت شما ارسال خواهد شد، اگر سیم کارت قفل شده باشد دسترسی به چت‌ها و لیست مخاطبین، غیرممکن است.

سیم کارت جدید با شماره قبلی بگیرید

برای بازیابی محتوای واتساپ در گوشی جدیدتان باید یک سیم کارت جدید که البته همان شماره قبلی است، از اپراتور خود دریافت کنید تا دوباره بتوانید از واتساپ استفاده کنید.

به شرکت ایمیل بزنید

اگر نمی‌توانید و یا نمی‌خواهید از یک سیم‌کارت جدید استفاده کنید، با فرستادن یک ایمیل به نشانی Support@whatsapp.com و توضیح اتفاقاتی که برای شما افتاده است، محتوای پیام‌رسان واتساپ خود را می‌توانید بازیابی کنید.

برای انجام سریع‌تر روند رسیدگی به کار شما، باید از عبارت‌های Lost و یا Stolen در ایمیل ارسالی استفاده کنید و عبارت Please deactivate my account را در متن ایمیل مطرح کرده و هم‌چنین شماره تلفن واتساپ را به همراه کد کشور موردنظر در ادامه ایمیل به این شرکت ارسال کنید.

نسخه پشتیبان را بازیابی کنید

اگر قبلا از محتوای اپ خود در فضا‌هایی مثل آیکلاد، وان درایو و گوگل درایو، نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید، می‌توانید چت‌های خود را به راحتی به اپلیکیشن واتساپ برگردانید.

فقط۳۰ روزبرای فعال کردن حساب وقت دارید

طبق قوانینی که شرکت واتساپ وضع کرده است، شما فقط ۳۰ روز وقت دارید تا دوباره بتوانید اکانت خود را فعال کنید، اگر این کار را انجام ندهید، تمامی محتوای اکانت شما شامل چت‌ها، گروه‌ها و مخاطبین از سرور‌های این شرکت حذف خواهند شد.

نکته آخر: اپلیکشین پیام‌رسان واتساپ، هیچ کمکی به شما در پیدا شدن تلفن هوشمندتان نخواهد کرد. / باشگاه خبرنگاران جوان – آی تی رسان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.