هرمزبان:معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: از ۱۰ روز آینده مردم دیگر هیچ معتاد متجاهری را در سطح شهر نمی بینند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،اسدالله هادی نژاد معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، از آغاز طرح ضربتی جمع آوری معتادان متجاهر خبر داد.

وی با بیان اینکه جمع آوری معتادان بی وقفه از سوی نیروی انتظامی انجام می شود گفت: طرح ساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر دایما اجرا می شود اما اکنون در مرحله ای هستیم که حضور معتادان اضافه بر توان است.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: برای درمان این افراد باید محل هایی باید باشد که در مقطعی ظرفیت آن کم بود ولی امروز با همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر، استانداری، شهرداری و مقامات قضایی این ظرفیت ایجاد شده استتا تمام معتادان متجاهر از سطح شهر جمع آوری شوند.

وی همچنین یادآور شد: این طرح فعلا سراسری نیز و تنها در تهران اجرا خواهد شد چرا که مشکل معتادان متجاهر در تهران نمود بیشتری دارد و دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر تصمیم گرفته که تا ۱۰ روز آینده دیگر در سطح شهر تهران شاهد هیچ معتاد متجاهری نباشیم.

هادی نژاد با اشاره به آغاز طرح جمع آوری معتادان متجاهر از شب گذشته گفت: مناطق تجمع این افراد مشخص شده و تاکنون ۱۵۰۰ معتاد جمع آوری شده اند.

وی با تاکید بر اینکه شب گذشته ۵۱۰ معتاد متجاهر از سطح شهر جمع آوری شده است، گفت: با تمهیدات انجام شده دیگر شاهد بازگشت آنها به سطح شهر نخواهیم بود چرا که سیستم درمان می تواند علاوه بر ۳ ماه ابتدایی، تقاضای تمدید ۳ ماهه زمان حضور بیمار را داشته باشد.

به گفته معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر، سیستم انگشت نگاری معتادان متجاهر در حال تکمیل است تا در صورت بازگشت آنها به چرخه اعتیاد، مطابق قانون جریمه زندان برای آنها اجرا شود.

وی همچنین در خصوص تعداد معتادان متجاهر تهران گفت: پیش بینی ما این است که در پایان طرح ۶ هزار مرد و زن معتاد متجاهر از تهران جمع آوری شود تا دیگر معتاد متجاهری را نبینیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد