هرمزبان:معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر پروژه تالار مرکزی این شهر احداث شود فضای فرهنگی در بندعباس بیش از سه برابر افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،علی اصغر کاراندیش با بیان اینکه در شهر بندرعباس هشت هزار و ۸۷۲ متر مربع فضای فرهنگی وجود دارد، عنوان کرد: اگر پروژه تالار مرکزی این شهر احداث شود فضای فرهنگی در بندعباس بیش از سه برابر افزایش می یابد.

وی ادامه داد: احداث این تالار که دارای فضاهای متعدد سالن اجتماعات، تئاتر و فضا برای گالری و موسیقی و انجمن های فرهنگی هنری است، افزایش چشمگیری در فضاهای فرهنگی و هنری بندرعباس ایجاد می کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اگر این فضا تخریب شود ۱۰ میلیارد تومانی که برای آن هزینه شده از بین می رود و ۱۰ میلیارد تومان هم امسال برای این پروژه اختصاص داده ایم که در صورت تخریب، برای پروژه های دیگر هزینه می شود.

کاراندیش تصریح کرد: ما هیچ تضمینی نخواهیم داد که اگر این پروژه ادامه پیدا نکند برای چنین پروژه مشابهی در بندرعباس اعتبار قرار دهیم و معلوم نیست دیگر چه سالی چنین پروژه ای برای بندرعباس مصوب و اعتبار برای آن قرار داده شود.

وی گفت: در گذشته اقداماتی در اداره کل ارشاد استان و وزارتخانه انجام شده و تمامی استعلامات زمین این پروژه از دستگاه های مختلف صورت گرفته و ۲۰ نامه نیز توسط اداره کل ارشاد به شهرداری بندرعباس ارسال شده که این پروژه پروانه دریافت کند اما شهرداری پاسخی به این مکاتبات نداده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: همه افرادی که در گذشته این مجوزها را داده اند، می خواسته اند به فضای فرهنگی و هنری این شهر اضافه شود و هم اکنون کار به جایی رسیده که پرونده ای برای این پروژه در شهرداری تشکیل شده و رای بدوی داده اند که به دلیل نداشتن پروانه و قرار داشتن در حریم دریا باید تخریب شود و ما درخواست تجدید نظر داده ایم که کمیسیون ماده ۱۰۰ می تواند این رای را نقض کند.

کاراندیش اظهار داشت: ما هم موافق رعایت حریم دریا و ساحل هستیم اما در حال حاضر در تمام دنیا فضاهای عمومی و فرهنگی و هنری حتی با ایجاد پیشرفتگی در دریا ایجاد و مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد و این مجتمع فرهنگی و تالار مرکزی نیز فضایی است که دستگاه فرهنگی کشور آن را برای استفاده عمومی احداث می کند و در حریم دریا فضاهایی همانند پارک و فضای فرهنگی می تواند برای استفاده عمومی احداث شود.

وی خاطرنشان کرد: این مجتمع برای استفاده فرهنگی هنری عموم مردم احداث می شود و تقاضای ما این است با توجه به هزینه و مجوزهای صادر شده و همچنین افزایش فضای فرهنگی، دستگاه های مرتبط کمک کنند این پروژه انجام شود و شهرداری هم در اطراف آن فضای سبز ایجاد و مورد استفاده عموم قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اگر این پروژه انجام نشود هیچ گونه تعهدی برای پروژه جدیدی در بندرعباس نخواهیم داد، اضافه کرد: مسئولان و متولیان استان اگر احساس می کنند احداث این پروژه برای این استان ضرورت دارد می توانند مشکل آن را در استان حل کنند.

کاراندیش گفت: باید به مجوزهایی که در زمان وقت این پروژه صادر شده احترام قائل شویم اما در هر صورت ما تابع مراجع قانونی از جمله کمیسیون ماده ۱۰۰ هستیم و در صورت تخریب پروژه هیچ گونه تعهدی برای پروژه جدیدی در بندرعباس نخواهیم داد.

منبع: خبرگزاری مهر / فرهنگ و ارشاد هرمزگان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد