هرمزبان:معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: اجرای طرح تغییر ساعت کار اداری در هرمزگان سبب صرفه‌جویی روزانه ۵۰ مگاوات در مصرف برق این استان شده است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،علی رئوفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس عنوان کرد: طرح تغییر ساعت کاری ادارات در هرمزگان که با هدف مصرف انرژی در فصل تابستان از اول مرداد آغاز شده است تا آخر شهریور ادامه دارد.

وی ادامه داد: اجرای طرح تغییر ساعت کار اداری در هرمزگان سبب صرفه‌جویی روزانه ۵۰ مگاوات در مصرف برق این استان شده و با اجرای این طرح در این مدت سه درصد در مصرف برق در استان صرفه‌جویی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: این طرح باید در تیر و مرداد امسال اجرا می‌شد که به علت دیر رسیدن نامه وزارت نیرو در مرداد و شهریور اجرا می‌شود.

رئوفی خاطرنشان کرد: هرمزگان ۱۵۰ دستگاه اداری دارد و ساعات کاری در ادارات هرمزگان در ماه‌های مرداد و شهریور از ساعت ۶:۱۵ دقیقه صبح تا ۱۴:۱۵ دقیقه و پنجشنبه‌ها هم تعطیل است و پیش‌بینی می‌شود در سال آینده نیز این طرح در ادارات استان اجرایی شود.

بر اساس آمارها مصرف برق در یک روز کاری در هرمزگان دو هزار و ۲۲ مگاوات و در روز تعطیل هزار و ۷۶۱ مگاوات است.

از ابتدای تابستان امسال نیز بیشترین دمای هوا در هرمزگان در شهرهای بندرعباس، بستک و میناب به ترتیب ۴۸، ۴۷ و ۴۹ درجه سلسیوس بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد