هرمزبان:بندر خمیر تنها شهری در هرمزگان است که حتی یک کیوسک روزنامه‌فروشی در آن وجود ندارد.

هرمزبان:بندر خمیر تنها شهری در هرمزگان است که حتی یک کیوسک روزنامه‌فروشی در آن وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،بهبود فرهنگ اجتماعی یک شهر رابطه تنگاتنگی با میزان آگاهی و سواد افراد آن جامعه دارد و بدون تردید نقش مطبوعات و خبرگزاری‌ها در آشنایی مردم با واقعیت‌ها و حقیقت‌های روز انکارناپذیر است.

علی‌رغم اینکه بسیاری از رسانه‌ها ملی هستند مانند شبکه‌های تلویزیونی اما مردم برای آشنایی با جزییات اتفاقات و خبرهای محلی خود نیازمند مطالعه نشریه یا خبرگزاری منطقه جغرافیایی خود هستند.

شهرستان بندر خمیر با جمعیتی قابل توجه و با اینکه در نزدیکی بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد نبود حتی یک دکه توزیع نشریات موجب بی‌خبری مردم از وقایع استانی شده است.

در دنیایی که ارتباط مهم‌ترین عامل وحدت اجتماعی و فرهنگی و حتی موجب بهبود وضعیت اقتصادی می‌شود شایسته است مسئولان اجرایی شهرستان و نهادهای مهم فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد در این زمینه تدابیری بیندیشند.

علی‌رغم سایه سنگین سکوت در روز خبرنگار و عدم تجلیل از معدود فعالان حوزه خبر شهرستان لازم است اطلاع‌رسانی از عملکرد دستگاه‌ها دولتی و برنامه‌ها و عملکرد آنان برای مردم در دستور کار قرار گیرد.

نمونه لازم آن قطع بدون برنامه آب شرب در این شهر است که هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی توسط مسئولان ذی‌ربط صورت نگرفته و موجب سرگردانی مردم در این روزها شده است.

با این‌حال نیاز به اطلاع‌رسانی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و شاید عبارت چه خبر؟ یکی از اولین جملات مردم در هنگام مواجهه شدن با یکدیگر باشد.

بر این اساس لازم است تربیت و توجه به خبرنگاران، روابط عمومی‌ها و عکاسان در دستور کار مسئولان قرار گیرد و با فعال‌سازی کیوسک‌های توزیع مطبوعات عرصه برای آگاهی و آشنایی مردم با واقعیت‌ها و اخبار فراهم شود.

منبع: خبرگزاری فارس(لینک)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد