هرمزبان:مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: با تلاش های انجام شده و توجه ویژه وزارت نیرو ، ۲۴ حلقه چاه اضطراری برای تامین آب شرب در بندرعباس در دشت های شمیل و نیان و شهرستان میناب و استحصال آب از این منابع ، حفر می شود.

هرمزبان:مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: با تلاش های انجام شده و توجه ویژه وزارت نیرو ، ۲۴ حلقه چاه اضطراری برای تامین آب شرب در بندرعباس در دشت های شمیل و نیان و شهرستان میناب و استحصال آب از این منابع ، حفر می شود.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،علی اصغر رضایی یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اجرای طرح های فوق اضطراری برای تامین آب شرب بندرعباس و رفع کمبودهای موجود در دستورکار قرار گرفته است و به زودی این طرح ها مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با اشاره به بهره برداری از سه حلقه چاه در دشت شمیل در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: به زودی ۹ حلقه چاه عمیق دیگر نیز به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان ، با اشاره به کاهش شدید سطح آب سد استقلال میناب ، گفت: حجم مفید سد استقلال در حال حاضر ۱۹ میلیون مترمکعب است و ذخیره آب آن در پایین ترین حد در طی سال های گذشته قرار دارد.

رضایی ابراز داشت: آب سد استقلال ، دیگر به تنهایی قادر به تامین آب شهرهای بندرعباس و خمیر نمی باشد و از همین رو اجرای طرح های فوق اضطراری برای تامین آب شرب این مناطق در دستورکار قرار دارد.

وی تصریح کرد: این شرکت همه توان تخصصی و فنی خود را برای عبور از وضعیت بحرانی آب و مقابله با کم آبی در استان به کار می گیرد ، اما موفقیت در این زمینه نیازمند همراهی و مشارکت مردم و رعایت صرفه جویی حداقل ۱۰ درصدی از سوی مشترکان است.

۱۶سال خشکسالی و کم آبی در هرمزگان موجب خشک شدن ۳۶۵حلقه چاه آب آشامیدنی ، ۱۸ دهنه چشمه و قنات ، ۱۰۰ حلقه چاه و کاهش آب ۱۳۵ حلقه چاه بین ۳۰ تا ۷۰ درصد شده است.

استان هرمزگان با ۷۰ درصد کاهش بارندگی در بین ۳۱ استان کشور ، ردیف آخر را به خود اختصاص داده است.
به دنبال کاهش شدید سطح منابع آبی در هرمزگان ، مردم اقصی نقاط این استان به ویژه در شهر بندرعباس از هفته های گذشته شاهد قطعی چند ساعته آب (بیش از ۷۲ ساعت) و یا افت فشار شدید آب بودند.
قطعی آب در گرمترین ماه سال در جنوبی ترین استان کشور ، مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده که امید آن می رود با اجرای طرح های موثر و پایدار ، این مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن رفع گردد که البته در این میان مشترکان نیز نباید مساله صرفه جویی در مصرف آب را فراموش کنند.

منبع: هرمزبان(لینک)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد