هرمزبان:معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس گفت: وقوع آتش‌سوزی در یک واحد آپارتمانی منجر به مرگ ۲ کودک شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،حسن امینی‌زاده با بیان اینکه آتش‌سوزی در یک واحد مسکونی جان ۲ کودک را گرفت اظهار کرد: آتش سوزی زمانی رخ داده که این دو کودک خردسال در منزل تنها بوده‌اند و منزل یک واحد آپارتمانی در طبقه سوم ساختمان بود که حریق از آشپزخانه منزل آغاز شده و این دو کودک از ترس به اتاق پناه برده بودند.

وی افزود: با ادامه آتش‌سوزی، دود در خانه پخش شده و میزان اکیسژن کاهش پیدا کرده و همین اتفاق موجب خفگی و مرگ این دو خردسال شده است.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس بیان کرد: ساعت ۱۳:۱۸ خبر آتش‌سوزی توسط شهروندان به مرکز ۱۲۵ اطلاع داده شده است اما زمان وقوع آتش سوزی خیلی قبل‌تر از آن بوده است.

امینی‌زاده در مورد عملکرد ایستگاه‌های تحت فرمانش گفت: ساعت ۱۳:۲۲ اولین گروه آتش‌نشان از ایستگاه شماره ۱۰ به محل رسیده‌اند، این بدان معنی است که اولین ایستگاه در مدت زمان کمتر از ۴ دقیقه توانسته به محل آتش‌سوزی برسد و عملیات اطفاء حریق و نجات را آغاز کند.

وی ادامه داد: هنگامی که نجات‌گران آتش‌نشانی کودکان را از منزل خارج کرده و به اورژانس تحویل داده‌اند آنها جان باخته بودند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس به نقل از پزشک مرکز فوریت‌های پزشکی اظهار کرد:
این دو کودک تقریبا نیم ساعت پیش از اعلام آتش‌سوزی به مرکز ۱۲۵ بر اثر خفگی جان سپرده‌اند.

این مسؤول درباره دلیل آتش‌سوزی گفت: علت آتش‌سوزی توسط کارشناسان علل حریق سازمان در دست بررسی است و به‌زودی اعلام خواهد.

وی از شهروندان به‌ویژه پدر و مادران درخواست کرد: از تنها گذاشتن کودکان خردسال در خانه خودداری شود زیرا در صورت وقوع حادثه و یا آتش‌سوزی بسیار آسیب‌پذیر هستند گاهی کودکان از روی کنجکاوی و بازی‌گوشی، خود موجب وقوع سوانح می‌شوند و در برخی مواقع هم‌چون آتش‌سوزی بر اثر اتصال برق، نشت گاز و یا رخ دادن بلایای طبیعی، قربانی حادثه می‌شوند و از این‌رو حضور پدر، مادر و یا بزرگتر می‌تواند در رهایی آنان از شرایط خطرساز سودمند باشد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس / روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس

برچسب ها : ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد