هرمزبان:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، خواستار تشکیل بنیاد علمی ، پژوهشی و فرهنگی کرامت در استان شد و گفت: با راه اندازی این بنیاد که پرچمدار ترویج فرهنگ رضوی خواهد شد ، برنامه های دهه کرامت با محتوا و غنای بهتری برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،علیرضا درویش نژاد سه شنبه در نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان افزود: ما فرهنگ و سرمایه عظیمی به عنوان بن مایه اصلی در حوزه اندیشه دراختیار داریم و باید این فرهنگ با غنای بالای مذهبی ، عرفانی ، فکری و فرهنگی را ترویج دهیم.
وی فلسفه وجودی بزرگداشت دهه کرامت را ترویج فرهنگ رضوی و هویت بخشی به جامعه دانست و بیان داشت: پذیرفتن اندیشه رضوی ، یکی از اهداف دهه کرامت است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی هرمزگان اظهارکرد: داشتن الگو یک ضرورت است و بسیاری از کشورها که به دلیل شرایط جغرافیایی ، اجتماعی و تاریخی ، از داشتن شخصیتی که مبنایی برای هویت بخشی آن کشورها باشد محروم می باشند ، از این رو به الگوسازی ذهنی روی می آورند.
درویش نژاد یادآورشد: در دین مبین اسلام الگوهای دینی مذهبی فراوانی است که در راس آن وجود مبارک پیامبراکرم(ص) و اهل بیت (ع) می باشد و در تاریخ ایران اسلامی نیز الگوهای زیادی در حوزه های مختلف علمی ، حماسه و ایثار وجود دارد و از این جهت نیاز به هویت های ذهنی نداریم.
وی ائمه اطهار (ع) تنها متعلق به شیعه و اهل سنت نیستند ، بلکه به همه بشریت تعلق دارند و امام رضا (ع) برای هدایت همه آدم ها به امامت رسیدند و لذا فرهنگ اهل بیت (ع) فراتر از بحث مذهب و قومیت است.
این مسئول فلسفه وجودی بزرگداشت دهه کرامت را ترویج فرهنگ رضوی و هویت بخشی به جامعه دانست و افزود: ما فرهنگ و سرمایه عظیمی به عنوان بن مایه اصلی در حوزه اندیشه در اختیار داریم و باید این فرهنگ با غنای بالای مذهبی، عرفانی، فکری و فرهنگی را ترویج دهیم.
درویش نژاد با تاکید بر این که فرهنگ رضوی باید در برنامه های دهه کرامت عملیاتی شود، اظهار داشت: کرامت انسانی که ائمه اطهار(ع ) منبع آن هستند در برنامه های این دهه مورد توجه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: در دهه کرامت باید از پرداختن به برنامه های تکراری پرهیز و رو به جلو حرکت کنیم و خروجی برنامه های این دهه باید به ساخت مسجد و مدرسه و تامین امام جماعت در مناطق روستایی منجر شود.
از یکم تا یازدهم ذی القعده برابر با (۱۴ تا ۲۴ مردادماه) سالروز تولد حضرت معصومه (س) تا ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به عنوان دهه کرامت نام نهاده شده است.

انتهای پیام /

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد