هرمزبان:عصر امروز خلیج فارس به یاد ۲۹۰ مسافر پرواز ۶۵۵ با حضور خانواده شهدا و جمعی از مسؤولان گلباران شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،در مراسمی نمادین که عصر امروز با حضور خانواده شهدای ایرباس و مسؤولان کشوری و لشکری استان هرمزگان برگزار شد، محل سقوط پرواز ایرباس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با ۲۹۰ مسافر در ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ گلباران و فریاد انزجار از آمریکا در آبهای نیلگون خلیج فارس طنین‌انداز شد.

در این مراسم که بر عرشه یک کشتی و با حضور گسترده خانواده شهدای ایرباس برگزار شد، ابتدا محل سقوط هواپیمای پرواز ۶۵۵ جمهوری اسلامی ایران در محدوده جنوبی جزیره قشم توسط یک فروند بالگرد نیروی دریایی گلباران و خانواده شهدا با چشمانی اشک‌بار و اندوهگین ضمن نثار دسته‌های گل به آبهای خلیج فارس به خواندن قرآن و فاتحه برای شهدایی که پیکر پاکشان هیچ‌گاه به آغوش خانواده‌ و وطن‌شان بازنگشت، ادای احترام کردند.

شرکت‌کنندگان در این مراسم که توسط قایق‌های مسلح سپاه پاسداران تا محل سقوط هواپیمای ایرباس مشایعت می‌شدند، بار رسیدن به محل واقعه و با سردادن شعارهای ضد آمریکایی، این جنایت ضد بشری آمریکا را محکوم و خواستار مجازات عاملان این جنایت عامدانه در محاکم بین‌المللی شدند.

خانواده شهدای ایرباس با سردادن فریادهای «الله‌اکبر»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و به یاد ۶۶ کودک حاضر در این پرواز، ۶۶ گل گلایل سفید را نیز به آبهای خلیج فارس که مدفن ابدی بسیاری از شهدای ایرباس است، نثار کردند.

در این مراسم علاوه بر خانواده شهدای ایرباس، جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسؤولین سیاسی استان نیز حضور داشتند.

به گزارش فارس، پرواز ۶۵۵ جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ تیر سال ۱۳۶۷ و در حالی که کمتر از ۷ دقیقه از زمان برخاست آن از فرودگاه بندرعباس به مقصد دبی می‌گذشت، از سوی ناو وینسنس آمریکایی در آبهای خلیج فارس مورد اصابت دو موشک قرار گرفت و ۲۹۰ مسافر آن کشته شدند که پیکر بسیاری از کشته شدگان این واقعه هرگز پیدا نشد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد