هرمزبان:نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقف احداث بیمارستان دوم میناب،توقعات بالای بخش خصوصی را علت اصلی این وقفه اعلام کرد.

هرمزبان:نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقف احداث بیمارستان دوم میناب،توقعات بالای بخش خصوصی را علت اصلی این وقفه اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،سید عبدالکریم هاشمی نخلی با اشاره به ضرورت توسعه فضاهای بهداشتی و درمانی در شرق هرمزگان اظهار داشت:پروژه بیمارستان دوم میناب با توجه به محوریت شهرستان میناب در شرق استان برای کمک به خدمات ارائه شده در این شهرستان در دستور کار قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: این بیمارستان که سالها به‌عنوان یک مصوبه در دستور کار قرار داشت در اوایل امسال با استقبال بخش خصوصی برای مشارکت و احداث ، کلنگ زنی شد و مکاتبات آن جهت دریافت مجوز احداث به انجام رسید.

هاشمی تصریح کرد: قرار بر این بود که بخش خصوصی با مشارکت در احداث این بیمارستان به عنوان سهام‌دار از درآمد آن بهره‌مند شود و طبق این قرار تفاهم شد تا عملیات احداث پس از اخذ مجوزات لازم آغاز شود.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی  در ادامه با اشاره به درخواست های نامعقول بخش خصوصی جهت دریافت زمین بیمارستان شهید بهشتی میناب و همچنین زمین بیمارستان دوم این شهر افزود: بخش خصوصی در قبال دریافت این دو زمین پیشنهاد ساخت یک مرکز درمانی ۳۲ تخت خوابی  در محوطه بیمارستان حضرت ابوالفضل را داد.

وی با رد این پیشنهاد تاکید کرد: با پیگیری‌های انجام شده بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث بیمارستان دوم میناب تخصیص داده شده است که با تلاش مضاعف به دنبال اخذ اعتبارات ملی بیشتر برای آغاز عملیات احداث در اسرع وقت هستیم.

اورژانس هوایی را با جدیت دنبال می‌کنیم

هاشمی نخلی به ضرورت توجه بیشتر مدیران ارشد استان به حوزه درمان به ویژه در شرق استان به واسطه تمرکز تجهیزات تخصصی و متخصصین از عدم وجود اورژانس هوایی در استان انتقاد کرد و اظهارداشت: تجهیز پایگاه امداد هوایی در استان هرمزگان با این وسعت و تعدد جزایر یک نیاز جدی است.

نماینده مردم شرق هرمزگان درمجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید داشت: تاکنون ۱۵ استان در کشور به بالگرد و اورژانس هوایی مجهز شده‌اند و با پیگیری نمایندگان ۱۵ استان دیگر با تصویب و تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت تامین بالگرد و تحویل آن به جمعیت هلال احمر در دستور کار قرار گرفته است.

حضور  پزشکان متخصص در بشاگرد

وی در پایان نامناسب بودن راه و آماده نبودن زمینه برای حضور پزشکان متخصص در بشاگرد را از عمده دلایل عدم حضور متخصص و غیرفعال بودن این بخش‌ها در بیمارستان این شهرستان عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده و تلاش مدیران دانشگاه علوم پزشکی به زودی قرار است با احداث منازل سازمانی، متخصصان را در قالب طرح در بشاگرد اسکان دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم(لینک)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد