هرمزبان:مدیرکل زندان‌های هرمزگان گفت: ۱۱۷ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های هرمزگان وجود دارد که ۶۴ میلیارد ریال بدهی دارند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،اکبر سلیمانی امشب در چهاردهمین مراسم گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان غیرعمد که در سالن شرکت گاز استان برگزار شد، اظهار کرد: ۱۱۷ زندانی بدهکار غیربزهکار با بدهی ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در هرمزگان وجود دارد که همگی منتظر حمایت‌های خیرین در این ماه مبارک برای بازگشتن به آغوش خانواده‌هایشان هستند.

وی بیان کرد: در سال ۹۴ موفق شدیم با حمایت خیرین و با گذشت شکات، ۱۵۷ زندانی جرائم غیرعمد را در هرمزگان با بدهی بیش از ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد کنیم که بسیاری از این افراد به واسطه کسب رضایت از شکات و بخش دیگری نیز با حمایت خیرین آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان افزود: به همت مجموعه خیرین استان هرمزگان و ستاد دیه استان در حال حاضر زندانی جرائم غیرعمد مالی با بدهی زیر ۱۰ میلیون تومان در زندان‌ها وجود ندارد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: کمترین بدهی زندانی جرائم مالی غیرعمد در هرمزگان ۲۰ میلیون تومان و بالاترین آن یک زندانی با دو فقره دیه با حدود ۵۰۰ میلیون تومان بدهی است که امیدواریم بتوانیم به همت خیرین، این زندانیان را از بند زندان رهایی دهیم.

وی آثار و تبعات ناشی از وجود یک فرد در زندان را یادآور شد و گفت: بازگشت یک زندانی به کانون خانواده سبب آرامش ویژه‌ای می‌شود که از بروز آسیب‌های اجتماعی خودداری کرده و مانع از بروز بحران در زندگی یک خانواده می‌شود.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان تصریح کرد: همکاری خیرین در زمینه آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد بار بزرگی را از دوش اجتماع برداشته و امیدواریم که شاهد تداوم کمک‌ها و حمایت‌های خیرین در این راه به ستاد دیه باشیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس (hbref.ir/b8)

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد