هرمزبان:معاون برنامه‌ریزی مجمع خیرین سلامت کشور گفت: دولت راه سختی در اجرای طرح تحول نظام سلامت و رایگان‌ کردن نیازهای درمانی مردم در پیش دارد بنابراین باید خیرین به دولت کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،علیرضا یزدانی ظهر امروز در همایش تجلیل از خیرین سلامت هرمزگان که در فرهنگسرای طوبی برگزار شد، اظهار داشت: همه جامعه از دستاوردهای کار خیر بهره‌ می‌برند و حتی خیرین حوزه سلامت نیز روزی خودشان به بیمارستان و مراکز درمانی نیاز پیدا خواهند کرد.

وی بیان کرد: همگامی خیرین با دولت در شناخت نیازها و تامین آن به توفیقات جامعه می‌افزاید و موجب برداشتن باری از دوش مردم می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به این که دولت راه سختی در اجرای طرح تحول نظام سلامت و رایگان کردن نیازهای درمانی مردم در پیش دارد، گفت: با دو چالش اساسی یعنی منابع انسانی و تجهیزات فیزیکی در حوزه سلامت کشور مواجه هستیم و هر اقدامی از سوی خیرین برای رفع این نیازها می‌تواند کمک بزرگی به مردم باشد.

یزدانی خاطرنشان کرد: کاستی‌های چشمگیری در حوزه سلامت را شاهد هستیم که به دلیل عدم سرمایه‌گذاری و فقدان منابع کافی برای تامین این نیازها بروز کرده است.

وی افزود: ۵۷۰ بیمارستان از ۹۰۰ بیمارستان کشور دولتی است و عمده این بیمارستان‌ها با مشکلات جدی به لحاظ فضا، کیفیت سازه و امکانات مواجه هستند و برای رفع اساسی نیازهای درمانی کشور به ۱۰۰ هزار تخت جدید بیمارستانی نیاز داریم.

یزدانی تعداد کل تخت‌های بیمارستانی کشور را ۹۶ هزار تختخواب عنوان کرد و گفت: بخش عمده‌ای از نیازهای بخش درمان کشور جز با کمک مردم و خیرین رفع نخواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی مجمع خیرین سلامت کشور ادامه داد: شرایط جدیدی بر دنیا حاکم است و پیشرفت علم موجب رشد دانش درمان بیماری‌ها شده و باید بتوانیم همگام با رشد زیرساخت‌های فیزیکی به رشد دانش در این زمینه نیز کمک کنیم.

وی برخورداری مردم کشورمان از خدمات مناسب درمانی و بهداشتی را حق آنان و یک وظیفه حاکمیتی دانست و گفت: مردم بزرگ‌ترین همراهان و یاوران خیرین سلامت در کشور هستند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد