هرمزبان:رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاسک از اهدای بیش از ۵۰۰ جلد کتاب طی سه ماهه گذشته به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد.

هرمزبان:رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاسک از اهدای بیش از ۵۰۰ جلد کتاب طی سه ماهه گذشته به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،یونس طاهری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جاسک از اهداء ۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: کتاب‌های اهدا شده با موضوعات مختلف بوده که مردم و مسئولان فرهنگ‌دوست این شهرستان برای استفاده عموم به کتابخانه‌ها اهدا کرده‌اند.

وی افزود: تعداد اعضای کتابخانه‌های جاسک یک‌هزار و ۱۳۲ نفر است که حدود ۸ درصد از جمعیت شهرستان را در بر می‌گیرد و این شهرستان همچنان رتبه پنجم خود را در این شاخص حفظ کرده است.

به گفته این مسئول مردم فرهنگ‌‌دوست جاسک می‌توانند با نذر و اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی در این اقدام خداپسندانه شریک شده و باقیات و صالحاتی از خود بر جای گذارند.

رئیس کتابخانه‌های عمومی جاسک طرح «اهدای کتاب» را یک طرح فرهنگی برشمرد و بیان داشت: این طرح یک طرح جنبشی و مردمی است و نیاز به فضاسازی رسانه‌ها برای موج‌آفرینی دارد تا کتاب‌های محبوس شده از کتابخانه‌های شخصی خارج شود.

طاهری اهمیت دادن به مسئله کتاب و کتابخوانی را یکی از راه‌های توسعه فرهنگی و ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه عنوان کرد و ادامه داد: از آنجا که جامعه کنونی به شدت نیازمند مطالعه بوده لازم است متولیان امر کتاب و کتابخوانی با اجرای برنامه‌های کاربردی، توجه عموم مردم را به این مهم جلب کنند.

به گزارش فارس این شهرستان دارای دو کتابخانه عمومی به نام‌های شهید باهنر و اندیشه لیردف است که با بیش از یک‌هزار و ۱۸۲ عضو و ۱۵ هزار نسخه و ۱۶ هزار عنوان کتاب در حال حاضر مشغول فعالیت هستند.

جاسک با ۵۲ هزار نفر جمعیت در ۳۲۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد