هرمزبان:مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان، وجود مدارس تخریبی را مهمترین دغدغه و چالش فراوروی آموزش و پرورش استان دانست و گفت: در حال حاضر یکهزار و ۸۰۰ کلاس درس تخریبی در هرمزگان وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مهندس ماشالله قاسمی در دیدار با احمد مرادی نماینده نومنتخب حوزه مرکزی هرمزگان، با تبریک اعیاد شعبانیه عنوان کرد: ۳۱۷ هزار دانش آموز در سه هزار و ۴۸۱ آموزشگاه و بیش از ۱۴ هزار کلاس درس در استان هرمزگان در حال تحصیل هستند.

وی به پروژه های در دست اجرا در حوزه نوسازی مدارس این استان اشاره کرد و افزود : اداره کل نوسازی مدارس استان ۱۶۶ پروژه در قالب ۸۱۱ کلاس درس بازیر بنای ۱۷۰هزار متر مربع را در دست اجرا دارد که برای تکمیل این فضاها به ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان با اشاره به منابع دولتی مصوب در دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: بیش از ۱۷۳میلیارد تومان اعتبار(ملی و استانی ) در دولت یازدهم مصوب شد که از این میزان بیش از ۱۰۰میلیارد تومان تخصیص یافت.

به گفته مهندس قاسمی؛ تعداد ۲۶۰ پروژه با بیش از هزار کلاس درس در دولت تدبیر و امید احداث و به دانش آموزان استان هرمزگان تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت در بخش خیری نیز ۱۳۶ پروژه با ۶۰۱ کلاس درس در استان اجرایی شده است.

وی اضافه کرد: ۵۹ پروژه نیز را بنیاد برکت و نهادهای دیگر با اعتباری بالغ بر ۲۸۰میلیارد ریال به بهره برداری رسانده اند.

قاسمی پیش بینی کرد که در مهر ماه امسال نیز ۷۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۲۰میلیارد تومان توسط نوسازی مدارس در هرمزگان را تحویل گردد.

مدیر کل نوسازی مدارس هرمزگان در ادامه به مشکلات و موانع موجود اشاره و تصریح کرد: ۳۹۰ آموزشگاه در قالب ۲ هزار و ۹۰۰ کلاس درس ۲ شیفته هستند، از طرفی احداث ۵۴هزار واحد مسکن مهر در استان نیز می طلبد که یکهزار و ۸۰۰ کلاس درس برای دانش آموزان این شهرک ها احداث شود.

مهندس قاسمی یاد آور شد: در زمان روی کار آمدنم در این اداره کل ۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس تخریبیدر استان وجود داشت که با اجرای طرح ها و برنامه های مختلف، این رقم به یکهزار و ۸۰۰ کلاس درس رسیده است.

وی افزود: منابع خیری و اعتباراتی که بنیاد برکت در مناطق محروم گذاشته را به سمت مدارس تخریبی سوق دادیم و الحمدالله تاکنون نتیجه بخش بوده است، اما مدارس تخریبی کماکان دغدغه همه ماست که باید راهکاری عاجل اندیشیده شود .

احمد مرادی، نماینده نومنتخب مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه مسئولیت مهمی در قبال فرزندان این مرزبوم بر عهده داریم و از این رو باید برای آینده هرمزگان فکر کنیم و با تلاش مضاعف شرایط را بهبود بخشیم، گفت: مشکل مدارس را به عنوان یک اولویت در چهارسال پیش رو دنبال خواهیم کرد و امیدوارم آینده بهتری برای مردم ترسیم شود.

پایان پیام/

منبع: خبرگزاری شبستان (hbref.ir/Cv)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد