هرمزبان: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و شرکت «پوسکو- دوو» (POSCO DAEWOO)، با امضای تفاهم‌نامه‌ای، ساخت و توسعه بندر پارسیان(منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان) را مورد تاکید قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،بر اساس این تفاهم‌نامه که بین مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو و یونگ سانگ کیم (Youngsang Kim) رییس هیات مدیره شرکت «پوسکو- دیوو» کره‌جنوبی در حاشیه سفر رییس‌جمهوری کره به تهران امضا شد، بندر پارسیان در شهرستان پارسیان (استان هرمزگان) توسط این شرکت احداث می‌شود.

ارزش این تفاهمنامه ۲۲۰ میلیون یورو و در قالب سرمایه‌گذاری خواهد بود که بر اساس آن، این شرکت تضمین می‌کند که منابع، دانش فنی و تکنولوژی مورد نیاز برای ساخت و توسعه بندر پارسیان را فراهم کند.

همچنین خدمات مهندسی، تامین تجهیزات، ساخت، نصب و بهره‌برداری برای احداث و توسعه بندر پارسیان بر عهده شرکت پوسکو – دوو خواهد بود.

منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های ایمیدرو،‌ در محدوده‌ای افزون بر ۹ هزار و ۸۰۰ هکتار در غرب هرمزگان واقع شده که با توجه به نزدیکی به آب‌های آزاد و منابع انرژی، با هدف توسعه صنایع انرژی بر از جمله فولاد و پتروشیمی و صادرات این محصولات پایه‌گذاری شده است.

شرکت پوسکو- دوو از زیر مجموعه‌های شرکت پوسکو در کره‌جنوبی است که اکنون در سه بخش «کسب و کار و تجارت بین‌المللی»، «سازماندهی پروژه‌ها» و «توسعه منابع» در حوزه صنایع مختلف از جمله فولاد، فلزات، ماشین‌آلات، محصولات شیمیایی، قطعات خودرو، لوازم الکترونیکی، منسوجات، الیاف، تولید و توسعه انرژی، راه آهن، بنادر، اکتشاف، استخراج موادمعدنی و منابع‌غذایی داخل و خارج فعالیت می‌کند و با بیش از ۱۰۰ شرکت جهانی ارتباط دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد