هرمزبان:شهردار میناب با اشاره به جمعیت و اقلیم خاص این شهر بزرگ فعالیت تنها یک ایستگاه آتش نشانی را به یک فاجعه تشبیه کرد.

هرمزبان:شهردار میناب با اشاره به جمعیت و اقلیم خاص این شهر بزرگ فعالیت تنها یک ایستگاه آتش نشانی را به یک فاجعه تشبیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، محمد داشی جان در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم درمیناب، وجود و فعالیت تنها یک واحد آتش نشانی برای میناب را فاجعه‌ای بزرگ دانست و اظهار داشت: مسئولان مساعدت‌های لازم را برای تجهیز و راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید و همچنین بازنگری در تجهیزات امداد و نجات متناسب با اقلیم منطقه داشته باشند.

وی با اشاره به ساختمان ایستگاه شماره ۲ آتش‌نشانی میناب واقع در بلوار رسالت در جنوب غربی این شهر که از سال ۸۵ آماده بهره برداری است و اکنون با گذشت ۹ سال هیچ کاربردی نداشته است افزود: با تجهیز این ایستگاه و افزایش نیرو می توان بخش اعظمی از شهر را پوشش داد.

داشی جان، خودروهای فعال در زمینه اطفاء حریق در میناب را دارای عمر بالا توصیف کرد و تاکید داشت: سازمان آتش نشانی میناب برای انجام ماموریت های متعدد در این شهر بزرگ نیازمند بهترین و کارآمدترین خودروها و تجهیزات است.

فقدان تجهیزات تخصصی برای امداد در حوادث جاده ای

شهردار میناب ادامه داد: سازمان آتش نشانی این شهر به رغم کمبودها و محدودیت های موجود تمام توان خود را برای انجام ماموریت های محوله به کار بسته است اما متاسفانه در حوادث جاده ای به دلیل نبود امکانات تخصصی مورد نیاز با مشکل جدی مواجه است که مستلزم نگاه ویژه است.

وی از کمبود منابع مالی به عنوان بزرگترین مشکل در تجهیز سازمان آتش نشانی یاد کرد و افزود: با توجه به میزان پائین درآمد شهرداری میناب امکان عملی شدن این خواسته به این زودی ناممکن و تحقق این امر را نیازمند توجه مدیران ارشد استان دانست.

شهردار میناب با اشاره به دستور اکید استاندار پس از حوادث آتش سوزی مهیب در مرکز استان خواستار توجه ویژه مدیران ارشد استان به نیاز شهرداریها در بازنگری و ارتقاء تجهیزات و امکانات امداد و نجات شد.

داشی جان  یادآور شد: اگر در این شهرستان آتش سوزی بزرگی رخ دهد با توجه به کمبودها در سازمان آتش نشانی، شاهد تبعات جبران ناپذیری خواهیم بود.

منبع: تسنیم(لینک)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد