به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مرتضي محمودزاده چهارشنبه درهمايش كاهش آسيب هاي اجتماعي در ميناب اظهار داشت: حاشيه نشيني محصول توسعه نامتوازن و محلي براي رشد آسيب هاي اجتماعي است.
وي پنج موضوع حاشيه نشيني ، اعتياد ، طلاق، مفاسد اخلاقي و كانون هاي بحران زا را از جمله عوامل و آسيب هاي جدي اجتماعي در هرمزگان برشمرد و تاكيد كرد: نياز است چاره انديشي و اقدام و عمل لازم براي رفع اين آسيب ها انجام شود.
محمودزاده با بيان اينكه شهرستان ميناب از ۴۰ كيلومتر نوار ساحلي برخوردار است، تصريح كرد: با وجود اين ظرفيت ها اين شهرستان با نرخ بيكاري حدود ۱۷ درصد مواجه است.
مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان بيان داشت: لازم است از طريق ورود بخش خصوصي و استفاده از ظرفيت هاي انساني بومي و ماندگار در شهرستان ميناب، سرمايه گذاري هاي لازم صورت گيرد.
محمود زاده با اشاره به رشد آسيب هايي همچون افزايش بيماري هاي رفتاري در شهرستان ميناب، گفت: مي توانيم با استفاده از ظرفيت نخبگان ، فرهنگيان و دانشجويان مسائل و آسيب هاي اجتماعي را رصد و پايش كنيم.
شهرستان ميناب با ۳۰۰ هزار نفر جمعيت در ۹۰ كيلومتري شرق بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده و دومين شهرستان بزرگ استان بعد از مركز مي باشد.
بر اساس نتايج آخرين تقسيمات كشوري (پايان سال ۱۳۹۰) استان هرمزگان داراي ۱۳ شهرستان ۳۸ بخش، ۳۴ شهر،۸۵ دهستان ودو هزارو ۲۴۴پارچه آبادي ( ۱۷۳۰ آبادي داراي سكنه ) است.
جديد ترين سرشماري انجام شده حاكي از افزايش چمشگير جمعيت اين استان در سه دهه گذشته است طوريكه طبق آخرين سرشماري عمومي نفوس و مسكن در سال ۱۳۹۰ ؛ جمعيت هرمزگان معادل يك ميليون و ۵۷۸هزارو نفر اعلام گرديده كه مبين آهنگ رشدي معادل۲و۳۷دهم درصد بوده است.
اين درحالي است كه طي ۴۵ سال اخير جمعيت استان بيش از چهار برابر شده و از ۳۴۶ هزار نفر سال ۱۳۴۵ به يك ميليون و۵۷۸ هزار نفر در سال ۱۳۹۰ رسيده است.
با وجود كاهش نرخ رشد جمعيت هرمزگان از۲و ۸۳دهم درصد در سال ۱۳۸۵ به ۲و ۳۷دهم درصد در سال ۱۳۹۰، اين استان همچنان نسبت به كل كشور و بسياري از استانها از ميزان باروري و زاد و ولد و در نتيجه نرخ رشد جمعيت بالاتري برخوردار است ، بطوريكه در جايگاه سوم بعد از استانهاي بوشهر و البرز قراردارد.

انتهای پیام /

منبع: ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد