هرمزبان:همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، در مراسمی به میزبانی حوزه هنری هرمزگان ،دو کتاب شعر آیینی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،در این مراسم کتاب قافله آب از عبدالحسین انصاری و سه شنبه های شرجی از حسین برومند برای اولین بار در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

رئیس حوزه هنری هرمزگان در این مراسم حمایت از هنرمندان متعهد و انقلابی را سیاست محوری این مجموعه دانست و انتشار دو مجموعه شعر یاد را نیز در همین راستا ارزیابی کرد.

انوشیروان پیشدار گفت:حوزه هنری خاستگاه هنرمندانی است که نسبت به ارزش های انقلابی و دینی دغدغه داشته و در این زمینه فعال هستند.

وی افزود:این مجموعه برنامه های مختلفی در زمینه هنر متعهد و انقلابی داشته که مستندسازی تاریخ انقلاب اسلامی در هرمزگان یکی از این برنامه هاست.

پیشدار ادامه داد:حرکت هایی از گدشته در این زمینه آغاز شد که ناتمام ماند و حوزه هنری در حال جمع آوری اسناد و مدارک تاریخ انقلاب اسلامی برای تدوین این بخش مهم از تاریخ انقلاب در هرمزگان است.

رئیس حوزه هنری همچنین از تدوین دانشنامه ۵۰جلدی فرهنگ هرمزگان خبرداد و اضافه کرد:تاکنون شش جلد از این مجموعه منتشر شده و چهار جلد نیز در سال ۹۵منتشر می شود.

در ادامه این برنامه اسدالله نوروزی استاد ادبیات و عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان و علی رضایی پژوهشگر ویژگی های دو مجموعه شعر منتشر شده را تشریح کردند.

این مراسم با برگزاری شب شعر و تقدیر از برگزیدگان بخش شعر و داستان مسابقات فصلی حوزه هنری و منتخبین مسابقه کتاب خوانی پایان یافت.

منبع: خبرآنلاین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد