هرمزبان:مشاور رییس و مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعلام این که نگاه و سیاست های جدید در کمیته امداد سبب افزایش مشارکت مردم شده است، گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال آینده حدود ۲۰ هزار واحد مسکن برای مدد جویان احداث می کند.این گزارش در تاریخ ۹۴/۱۱/۲۵ در خبرگزاری ا یرنا منتشر شده و ما به جهت اهمیت موضوع آن را بازنشر می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، قادر صمدی نگاه و سیاست ها جدید در کمیته امداد امام خمینی (ره) را سبب رشد حدود ۲۰ درصدی مشارکت های مردمی دانست و افزود: امید به مشارکت بیشتر خیرین در همه استان ها خواهیم داشت.
این مسئول کمیته امداد با اشاره به ساخت ۱۵ هزار مسکن مددجویی در سال جاری گفت: امیدواریم بتوانیم سال آینده بیش از ۲۰ هزار مسکن ساخته و تحویل جامعه هدف بدهیم.

وی در ادامه از توافقنامه با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ساخت مسکن مددجویان خبر داد و افزود: سپاه ۲۰ هزار واحد مسکونی در دو مرحله برای مددجویان کمیمته امداد احداث می کند.
صمدی افزود: سپاه قرار است در مرحله نخست ۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد بسازد و در سال ۹۶ نیز ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد به بهره برداری برساند.
صمدی گفت: قرار است این واحدها در روستاهای مرزی و محروم ساخته شود.
وی در ادامه با اشاره به نیازسنجی های انجام شده در خانواده های تحت پوشش کمیته امداد گفت: بر اساس این آمایش ها ۱۵۰هزار خانوار تحت پوشش فاقد مسکن و مسکن ۳۴۰ هزار خانواده مددجو نیز نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است.
وی با اشاره به این که کمیته امداد امسال ۱۵ هزار واحد مسکونی تا پایان سال در اختیار مدد جویان فاقد مسکن قرار می دهد، گفت: برای تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن باید خیرین و دیگر نهادها کمک کنند.
این مسئول کمیته امداد توجه و تمرکز اصلی فعالیت کمیته امداد را در استان ها محروم اعلام کرد و افزود: به استان هایی مانند ایلام، لرستان، سیستان بلوچستان توجه بیشتری داریم.
وی افزود: استان قم، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و سمنان بالاترین مشارکت مالی خیران را دارند.
این مسوول همچنین از افتتاح ۴ هزار و ۲۵۵ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد و افزود: یک هزارو ۸۲۲ واحد در مناطق روستایی و ۲ هزارو ۴۳۳ واحد مسکونی شهری در دهه مبارک فجر به مددجویان تحویل داده شد.
وی گفت: واحدهای مسکن روستایی بیشتر در استان های هرمزگان، خراسان رضوی، کرمانشاه، گیلان، سیستان و بلوچستان ساخته شده و در استان های فارس، سمنان، هرمزگان و زنجان بیشترین واحدهای شهری احداث شده است.
صمدی در ادامه گفت: در استان های که سطح مشارکت خیرین بالا است خیران به استان ها نیازمند ورود پیدا می کنند.
وی گفت: کمیته امداد برای مسکن محرومان تا ۲۰۰ میلیون ریال در شهرها و در روستاها تا ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض می کند.
صمدی معوقات مردم به بانک ها را یکی از دلایل کم رغبتی بانک به اعطای وام ها اعلام کرد و افزود: خیرین به پرداخت معوقات مددجویان به بانک ها کمک می کنند.
وی با اشاره به این که بودجه امسال بخش مسکن کمیته امداد نسبت به سال گذشته ۳ و نیم برابر شده است، گفت: که رشد خوبی داشته است و امیدواریم بودجه سال ۹۵ نیز رشد داشته باشد.
این مسئول کمیته امداد از افتتاح ۷۸ پروژه دیگر نیز در ایام دهه فجر خبر داد و افزود: کمیته امداد ۷۱ واحد خانه بهداشت روستایی با مشارکت مالی وزارت بهداشت و استانداری ها و هفت واحد کانون فرهنگی و مرکز کارآفرینی به بهره برداری رسانده است.

/انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

کد خبر: ۴۱۲۹

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد