هرمزبان:هرچقدر زمان برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس نزدیک تر می شود تنور انتخابات داغتر از روز قبل می شود، با اعلام نظر نهایی شورای نگهبان درباره صلاحیت کاندیداهای معترض، آرایش های سیاسی دو جناح بزرگ اصلاح طلب و اصول گرا آشکار تر گردید.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، از نیمه شب گذشته تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی به صورت رسمی آغاز شده است، کاندیدا های دوجناح که از مدتها پیش خود را آماده کرده بودند با انتشار عکس ها و پوستر ها در سطح شهر چهره شهر های کشور را تغییر دادند.

هر چند که در استفاده از بنر ها و پوستر های انتخاباتی محدودیت هایی وجود دارد اما گاهی در برخی از شهر ها بنر های تبلیغاتی با موضوعات مختلف و استفاده های تبلیغاتی به نفع یک کاندیدای خاص به چشم می خورد.

برنامه جناح های بزرگ سیاسی کشور نیز از امروز به صورت رسمی در کشور منتشر شده است، بسیاری از پهره های مشهور، از دو طیف اصول کرا و اصلاح طلب در روطهای آینده با حضور در میان مردم به سخنرانی و بیان دیدگاههای خود خواهند پرداخت.

با تعقیب کردن تحرکات انتخاباتی در جناح اصولگرایی، شاید بتوان برخی از اتفاقاتی را که در روزهای آینده رخ خواهد داد، پیش‌بینی کرد.

آخرین تحرکان انتخاباتی جناح اصولگرایان و اصلاح طلبان را در زیر دنبال کنید؛

لیست نامزدهای ائتلاف‌ بزرگ اصولگرایان در ۱۳۰ حوزه

بنا بر اعلام ائتلاف‌ اصولگرایان کشور، لیست ائتلاف‌ بزرگ اصولگرایان در ۱۳۰ حوزه انتخابیه کشور با اسامی افراد مشخص شد.

آذربایجان شرقی

حوزه انتخابیه تبریز: محمدحسین فرهنگی، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، احمد علیرضابیگی، محمداسماعیل سعیدی و خانم معصومه راشد، آقای لطیف لطیفی

حوزه انتخابیه بستان‌آباد: احد خیری

حوزه انتخابیه ملکان: شهروز افخمی

حوزه انتخابیه شبستر: علی علی‌لو

حوزه انتخابیه سراب: روشنی

حوزه انتخابیه میانه: یعقوب شیویاری، محمدرضا حاجی‌اصغری

استان آذربایجان‌غربی

حوزه انتخابیه ارومیه: قاضی‌پور، ابراهیم بازیان

حوزه انتخابیه بوکان: سلیمان فیضی

حوزه انتخابیه خوی و چایپاره: تقی کبیری

حوزه انتخابیه میاندوآب و تکاب: مهدی عیسی‌زاده

استان اردبیل

حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین: منصور حقیقت‌پور، مصطفی افضلی‌فرد، صدیف بدری

حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار: امیدعلی رعنایی

حوزه انتخابیه گرمی: ولی اسماعیلی

حوزه انتخابیه مشگین‌شهر: عباس‌زاده مشکینی

حوزه انتخابیه خلخال و کوثر: بشیر خالقی

استان اصفهان

حوزه انتخابیه اصفهان: حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک، حمیدرضا فولادگر، ‌مجتبی خیام‌نکویی، کمال حیدری و مجید نادرالاصلی

حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل: سیدجواد ساداتی‌نژاد

حوزه انتخابیه اردستان: حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد

حوزه انتخابیه برخوار و میمه: حسینعلی حاجی‌دلیگانی

حوزه انتخابیه خمینی‌شهر و درچه: سیدمحمدجواد ابطحی

حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان: حجت‌الاسلام محمدرضا آقایی

حوزه انتخابیه فریدن، چادگان، فریدون‌شهر، بوئین و میاندشت: اکبر ترکی

حوزه انتخابیه فلاورجان: سیدناصر موسوی‌لارگانی

حوزه انتخابیه نجف‌آباد، تیران و کرون: ابوالفضل ابوترابی

استان ایلام

حوزه انتخابیه ایلام، مهران، ایوان، سیروان، ملکشاهی و چرداول: روح‌الله ناصرزاده و حجت الاسلام والمسلمین عمران احمدی.

حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره: محمدتقی محمدی.

استان بوشهر

حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم:عبدالکریم جمیری

حوزه انتخابیه دیر، کنگان، جم و عسلویه:موسی احمدی

حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان: سید کمال‌الدین شهریاری

استان تهران

حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس: مرتضی آقاتهرانی، یحیی آل‌اسحاق، فاطمه آلیا، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد، لاله افتخاری، زهره الهیان،‌ مهرداد بذرپاش، احمد توکلی، محمدنبی حبیبی، غلامعلی حدادعادل، پرویز داوودی، مجتبی رحماندوست،‌ فاطمه رهبر، علیرضا زاکانی، محمد سلیمانی، زهره طبیب‌زاده‌نوری، محمدجواد عامری‌شهرابی، حجت‌الله عبدالملکی، لطف‌الله فروزنده، سیدعلی قریشی، اسماعیل کوثری، غلامرضا مصباحی‌مقدم،‌ حسین مظفر، سیدمسعود میرکاظمی،‌ الیاس نادران،‌ محمد ناظمی‌اردکانی، سیدمحمود نبویان، بیژن نوباوه‌ وطن، مرضیه وحیددستجردی، مهدی وکیل‌پور.

استان خراسان رضوی

حوزه انتخابیه مشهدمقدس و کلات: حجت‌الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی، حجت‌الاسلام پژمانفر، رضا شیران، امیرحسین قاضی‌زاده و جواد کریمی.

حوره انتخابیه کاشمر: اسماعیل‌نیا.

حوزه انتخابیه قوچان: حجت‌الاسلام عباسعلی رستمی.

حوزه انتخابیه چناران و بینالود: محمد دهقان.

حوزه انتخابیه سبزوار: بروغنی و عنابستانی.

حوزه انتخابیه گناباد: محمد صفایی.

حوزه انتخابیه نیشابور: حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا و علی مروی.

حوزه انتخابیه درگز: رزمیان.

حوزه انتخابیه فریمان و سرخس: احسان قاضی‌زاده.

حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه: ابوالقاسم خسروی.

حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار: امیر کلالی

استان خراسان شمالی

حوزه انتخابیه بجنورد: قاسم جعفری و موسی‌الرضا ثروتی.

حوزه انتخابیه شیروان: علی جدی.

حوزه انتخابیه فاروج: حجت‌الاسلام عباسعلی رستمی.

حوزه انتخابیه اسفراین: هادی قوامی.

استان خراسان جنوبی

حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه: نظر افضلی.

حوزه انتخابیه بیرجند و درمیان: محمد باقر عبادی راهی

استان خوزستان

حوزه انتخابیه شوش: سید راضی نوری

حوزه انتخابیه بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی: حبیب آقاجری

استان زنجان

حوزه انتخابیه زنجان و طارم: محمد اسماعیلی و سیروس میانجی.

حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود: حجت‌الاسلام علی باقری.

حوزه انتخابیه خدابنده: سید محمدعلی موسوی.

حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه: محمدرضا خان‌محمدی خرمی.

استان سمنان

حوزه انتخابیه سمنان، سرخه و مهدی‌شهر: علیرضا خسروی.

حوزه انتخابیه شاهرود، میامی و بسطام: سید حسن حسینی

حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان: اردشیر مطهری

حوزه انتخابیه دامغان: ابوالفضل حسن‌بیگی

استان سیستان و بلوچستان

حوزه انتخابیه زاهدان: حسینعلی شهریاری

استان فارس

حوزه انتخابیه شیراز: سید احمدرضا دستغیب، فریدون عباسی، جعفر قادری، حسین نجابت

حوزه انتخابیه جهرم: محمدرضا رضایی.

حوزه انتخابیه فسا: محمدحسن دوگانی.

حوزه انتخابیه اقلید: الیاس طاهری.

حوزه انتخابیه سروستان، خرامه و کربال: داریوش اسماعیلی.

حوزه انتخابیه فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین: حجت‌الاسلام سیدیونس موسوی.

حوزه انتخابیه سپیدان: احمد اسفندیاری.

حوزه انتخابیه آباده، خرم‌بید و بوانات: سید ابراهیم حسینی

حوزه انتخابیه لامرد و مهر: سیدموسی موسوی

حوزه انتخابیه داراب و زرین دشت: محمدجواد عسکری

حوزه انتخابیه استهبان و نی‌ریز: فرهاد طهماسبی

حوزه انتخابیه مرودشت ارسنجان و پاسارگاد: مهدی برومندی

حوزه انتخابیه لارستان، گراش و مهر: جمشیدجعفرپور

استان قزوین

حوزه انتخابیه قزوین، آبیک والبرز: حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی، خانم فاطمه محمدبیگی

حوزه انتخابیه تاکستان: رجب رحمانی

حوزه انتخابیه بوئین زهرا، آوج: روح الله عباسپور

استان قم

حوزه انتخابیه قم: حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی، رضا امیرآبادی و حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور.

استان کرمان

حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه: علیرضا منظری توکلی

حوزه انتخابیه بم، ریگان و فهرج: موسی غضنفرآبادی

حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان: حسن رحمانی

حوزه انتخابیه شهربابک: حسین فتاحی

حوزه انتخابیه کرمان و راور: محمدمهدی زاهدی، غلامرضا پورابراهیمی

استان کرمانشاه

حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین:حسن سلیمانی

حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر و دهستان‌های سرقلعه و جیگران:شهاب نادری

حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی: سید جواد حسینی‌کیا

حوزه انتخابیه کرمانشاه: عبدالرضا مصری، محمد کرمی‌راد

حوزه انتخابیه حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو:علی جلیلیان

استان کهگیلویه و بویراحمد

حوزه انتخابیه گچساران و باشت:علی پولادی‌وندا.

حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا: ستار هدایتخواه.

استان گلستان

حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر:رضا صابری

حوزه انتخابیه علی‌آباد کتول: رحمت‌الله نوروزی

حوزه انتخابیه کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان: رحمت جلالی

حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا: سیدعلی طاهری

حوزه انتخابیه گنبدکاووس: سلیمان عباسی

استان گیلان

حوزه انتخابیه رودبار: عباس صفایی

حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل: ذبیح‌الله نیکفر

استان لرستان

حوزه انتخابیه بروجرد:علاءالدین بروجردی و عباس گودرزی، بهرام بیرانوند

حوزه انتخابیه دورود و ازنا: حسین گودرزی

حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان: علی امامی‌راد

حوزه انتخابیه پلدختر:سید حمیدرضا کاظمی

استان مازندران

حوزه انتخابیه آمل: سید ضیاالدین کاظمی دینان.

حوزه انتخابیه تنکابن، عباس آباد و رامسر:غلامرضا مشایخی.

حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت:سید هاشم فاطمی چتن

حوزه انتخابیه قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی: سید علی ادیانی راد و کمال علی‌پور خنکداری.

حوزه انتخابیه ساری و میاندورود:محمد باقر پیشنمازی و منصور علی زارعی

حوزه انتخابیه بابل:حجت الاسلام ناصری و مومنی

حوزه انتخابیه بهشهر:حمد علی مقیمی

حوزه انتخابیه بابلسر: ولی الله نانواکناری

حوزه انتخابیه نور و محمودآباد: عبدالوحید فیاضی

استان مرکزی

حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان: محمدحسن آصفری و علی‌اکبر کریمی.

حوزه خمین: مجتبی ابراهیمی

حوزه ساوه و زرندیه: شهلا میرگلوبیات

حوزه شازند: قاسم عزیزی

حوزه محلات و دلیجان: حجت‌السلام علیرضا سلیمی

حوزه فراهان، تفرش و آشتیان: ولی‌الله بیاتی

استان هرمزگان

حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر: هاشمی تختی، محمد عاشوری

حوزه انتخابیه بندرلنگه و بستک و پارسیان: احمد جباری

حوزه انتخابیه میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد: عبد الکریم هاشمی

استان همدان

حوزه انتخابیه اسدآباد: اکبر رنجبرزاده

حوزه انتخابیه تویسرکان: محمد مهدی مفتح

حوزه انتخابیه ملایر: احمد آریایی‌نژاد، احد آزادی‌خواه

حوزه انتخابیه نهاوند: حسن بهرام‌نیا

حوزه انتخابیه همدان و فامنین: حمید‌رضا حاجی‌بابایی و سید محمد کاظم حجازی

حوزه انتخابیه رزن: عطالله سلطانی صبور

حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ: محمد علی پور مختار

استان یزد

حوزه انتخابیه یزد و اشکذر: محمدصالح جوکار.

حوزه انتخابیه اردکان: سیداکبر حسینی‌نژاد.

حوزه انتخابیه تفت و میبد: حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم روانبخش.

حوزه انتخابیه ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز: محمدرضا بابایی.

تنوع لیست ۳۰نفره اصول‌گرایان بی‌سابقه است

مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در تشریح فرایند وحدت اصولگرایان که منجر به ارائه لیست ۳۰نفره شد، گفت: اتفاقی که به نام وحدت در جریان اصولگرایی افتاده، اتفاقی بسیار مثبت است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شرایطی که شاهد تکثر در طیفها و سلایق مختلف اصولگرایی بودیم و این تشتت می‌توانست منجر به نتیجه‌ای نامطلوب شود اما با تدبیری که در چند ماه اخیر برای رسیدن به وحدت در اصولگرایان صورت گرفت و همه تشکل‌های این جریان از آن استقبال کردند، این تدبیر به نتیجه رسید و لیست واحد ارائه شد.

فضائلی با اشاره به مراحل و مکانیزم وحدت اصولگرایان در دو سال اخیر، ائتلاف ۳۰نفره این جریان برای انتخابات مجلس را نسبت به قبل بی‌سابقه دانست و یادآور شد: برای تمام مراحلی که ائتلاف اصولگرایان در این مدت طی کرد کار بسیار سخت و پیچیده‌ای صورت گرفت.

وی در تشریح تنوع گروه‌های اصولگرا در لیست ۳۰نفره، گفت: از حیث تنوعی که در لیست ائتلاف با آن روبه‌رو هستیم همه تشکل‌های اصولگرا به‌جز طیف وابسته به آقای لاریجانی در آن حضور دارند و این امر بی‌سابقه است.

دبیرکل سابق انجمن روزنامه نگاران مسلمان درباره پایبندی همه طیفهای اصولگرا به لیست ۳۰نفره گفت: طبیعتاً وقتی یک مجموعه فرایندی را می‌پذیرد باید به نتایج آن نیز ملتزم باشد. خوشبختانه تاکنون این اتفاق افتاده و همه مجموعه‌های حاضر در این ائتلاف از این لیست حمایت کرده‌اند.

وی درباره افرادی که در لیست ۳۰نفره قرار نگرفته‌اند تصریح کرد: طبیعتاً دوستانی که خارج از لیست قرار گرفتند باید این شرایط را درک کنند و اصولگرایی خود را به نمایش بگذارند. بخشی از اصولگرایی پذیرفتن حرکت دسته‌جمعی و تشکیلاتی است که بر پایه واقعیات امروز جامعه و تفکر و عقلانیت اصولگرایی بنا شده است.

فضائلی در پایان به اصولگرایانی که در لیست ۳۰نفره قرار نگرفته‌اند توصیه کرد که آنها نیز از لیست اصولگرایان حمایت کنند.

اصلاح‌طلبان به وظیفه انقلابی خود عمل کردند

یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی گفت که اصلاح طلبان با معرفی کاندیداهای واجد صلاحیت و شناخته شده با سوابق درخشان خدمتی به وظیفه ملی و دینی و انقلابی خود عمل کردند.

محمدرضا تابش، اظهار کرد: اصلاح طلبان به دلیل دلبستگی و احساس تعهد نسبت به نظام و انقلاب و سرنوشت کشور و علیرغم بی مهری‌های چند سال اخیر با اعلام حضور و مشارکت در انتخابات و معرفی کاندیداهای واجد صلاحیت و شناخته شده با سوابق درخشان خدمتی به وظیفه ملی و دینی و انقلابی خود عمل کردند.

لیست دوم اصولگرایان اصفهان منتشر شد

حجت الاسلام موسوي لارگاني سخنگوي “ائتلاف همدلان هم درد” در خصوص اعضاء مورد حمايت ائتلاف در شهرستان‌هاي استان اسامی زیر را اعلام کرد:

شهرستان لنجان: آقاي رجايي
شهرستان سميرم: حجت الاسلام رجايي
شهرستان فريدن و فريدون شهر: دكتر تركي
شهرستان فلاورجان: سيد ناصر موسوي لارگاني
شهرستان خميني شهر: سيد محمدجواد ابطحي
شهرستان شاهين شهر: آقاي حاجي
شهرستان گلپايگان: آقاي دكتر كمالي
شهرستان شهرضا: حجت الاسلام آقايي

شهرستان اصفهان: آقايان دكتر كامران، دكتر مرتضي جان نثاري، دكتر مقتدايي، حجت الاسلام ناصري و خانم اخوان

منبع: تابناک

کد خبر: ۳۷۴۸

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد