هرمزبان:استاندار هرمزگان مجموع اعتبارات ملی، استانی، ملی استانی شده و ماده ۱۸۰ استان هرمزگان در سال جاری را ۹۵۹ میلیارد تومان اعلام کرد.

هرمزبان:استاندار هرمزگان مجموع اعتبارات ملی، استانی، ملی استانی شده و ماده ۱۸۰ استان هرمزگان در سال جاری را ۹۵۹ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،جاسم جادری روز سه شنبه در نشست شورای اداری هرمزگان اظهار داشت: از مجموع این اعتبارات ۱۹۳ میلیارد تومان اعتبارات استانی، ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبارات ماده ۱۸۰ استانی و ۱۰۰ میلیارد دیگر نیز ماده ۱۸۰ ملی و ۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای بحران آب است.

جادری بیان داشت: البته معلوم نیست که همه این اعتبارات تخصیص یابد اما باید خود را برای کار عمرانی بیشتر در استان آماده کنیم.

وی همچنین کارآفرینی را نجات دهنده اقتصاد دانست و گفت: کارگروه رفع موانع تولید نیز برای رفع مشکلات این بخش در استان تشکیل شده و بانک ها ،بیمه و مالیات و تامین اجتماعی و دیگر دستگاه ها باید کمک کنند تا موانع تولید برطرف شود.

جادری با اشاره به تشکیل معانت هماهنگی امور اقتصادی در استانداری هرمزگان تصریح کرد: امروز مهمترین کار ما در هرمزگان کار اقتصادی است و آنچه که مورد انتظار مردم است سرمایه گذاری و رونق تولید و اشتغال است.

این مقام مسوول ابراز داشت: معاونت اقتصادی نیز کار هماهنگی میان نهادها و مجموعه های اقتصادی و پیش بردن آنها به سمت تولید را انجام می دهد.

جادری ضمن تاکید بر تلاش هر چه بیشتر برای جذب سرمایه گذاران، گفت: فراری دادن سرمایه گذاران جفا به ملت و خیانت به نظام است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: همه مسئولان عالی رتبه کشور تاکید دارند که دولت به تنهایی قادر نیست کشور را بسازد و باید شرایط برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در همه زمینه ها فراهم شود.

وی افزود: سد کردن راه سرمایه گذاران هنر نیست و مخالفت با سرمایه گذاری نوعی عقب ماندگی است.

جادری در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به موضوع انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی در سال جاری، بیان داشت: مدیران باید در خصوص مراسم هایی همچون افتتاح و کلنگ زنی و بازدید از پروژه ها دقت کنند تا متهم به جانبداری نشوند.

وی تاکید کرد: اگر مدیری علاقه مند به کار سیاسی است یا باید مرخصی بگیرد یا استعفا دهد چون نمی شود هم کار سیاسی و هم اجرایی انجام داد و ما به عنوان مجری قانون می خواهیم انتخابات را سالم برگزار کنیم .

جادری در ادامه با بیان اینکه استانداری نماینده حاکمیت در استان است، گفت: هرکس در جایگاه استاندار قرار می گیرد، نماینده حاکمیت می باشد که از طرف دولت رای اعتماد گرفته است.

وی تصریح کرد: اگر این نقش مهم استانداری کمرنگ شود، تنها نقش نماینده حاکمیت تضعیف نشده بلکه سایر سازمان ها و دستگاه ها هم ضرر خواهند کرد و نمی توان امور را مدیریت کرد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: افرادی که می خواهند به عنوان مدیر کار کنند باید سلیقه شخصی و جناحی و حزبی خود را کنار بگذارند و ما در انتصابات نیز به این شکل عمل کرده ایم .

وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید سعی کرده شعارهایی ندهد که با آن شعارها مشکلاتی برای مردم درست کند در حالی که در دولت قبل یکی از عواملی که موجب شد مشکلاتی برای ما ایجاد شود همین شعارهای نامتعارف همچون کاغذ پاره بودن قطعنامه ها بود که در عرف بین الملل به آنها جواب داده می شود.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از صحبتهای خود با بیان اینکه گفتمان دولت یازدهم به سمت تدبیر و عقلانیت و تعقل گرایی بوده است، گفت: حرف زدن از موضع حکمت به معنای عقب نشینی و دست برداشتن از حقوق نیست و ما ملت صلح طلبی هستیم و در جهت کمک به ملت ها و مقابله با تروریسم کار می کنیم و شعار ما دفاع از مظلوم است.

جادری افزود: ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی همواره منادی صلح بوده و آرامش را امری حیاتی برای همه مردم دنیا می دانند و معتقدیم اگر در کشورهای همسایه ما آرامش باشد ما هم آرامش خواهیم داشت.

منبع: ایرنا(لینک)


انتهای پیام /*

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد