هرمزبان:مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: بنیاد برکت هم اکنون ۱۷ پروژه‌ِی آموزشی با ۱۰۹ میلیارد و ۷۰۴ میلیون ریال اعتبار در این استان در دست اجرا دارد.

هرمزبان:مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: بنیاد برکت هم اکنون ۱۷ پروژه‌ِی آموزشی با ۱۰۹ میلیارد و ۷۰۴ میلیون ریال اعتبار در این استان در دست اجرا دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بنیاد برکت، ماشاالله قاسمی اظهار داشت: با اجرای این طرح‌ها ۹۵ کلاس درس در  اختیار آموزش و پرورش استان قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که بنیاد برکت ۵۰ طرح را در هرمزگان اجرا می‌کند، خاطرنشان کرد: این بنیاد هم‌چنین تاکنون ۲۲ پروژه با زیربنای چهار هزار و ۸۲۹ مترمربع و ۴۲ میلیارد و ۱۲۱ میلیون ریال اعتبار در هرمزگان اجرا کرده است

مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان به طرح‌های در آستانه‌ِی مناقصه‌ بنیاد برکت هم اشاره کرد و گفت: طرح احداث ۱۱مسجد توسط بنیاد در آستانه‌ مناقصه است که این طرح‌ها پس از برگزاری مناقصه و طی مراحل قانونی اجرایی خواهند شد.

لازم به توضیح است بنیاد برکت کار ساخت دو حوزه‌ علمیه را نیز در این استان در دست اجرا دارد و برای این منظور اعتباری بالغ بر ۴۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اختصاص داده است.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، طرح‌های متعددی را در زمینه‌ توانمندسازی اقتصادی، مدرسه‌سازی، تأسیس اماکن فرهنگی و مذهبی در مناطق روستایی استان هرمزگان به اجرا گذاشته است.

بنیاد برکت که هفت سال پیش توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تأسیس شده است، تلاش دارد برای محرومیت‌زدایی گام‌های مؤثری بردارد.

در حال حاضر، تعداد مدارس ساخته شده توسط بنیاد برکت در مناطق محروم کشور به ۴۴۰ مدرسه شامل ۲۲۰۰ کلاس درس رسیده است.

این بنیاد در مجموع قراردادهایی برای ساخت ۶۵۷ مدرسه شامل ۳۱۸۰ کلاس درس در مناطق محروم کشور منعقد کرده است.

در حال حاضر ۹۲۰ روستا از توابع ۱۲۱ شهرستان در سطح کشور تحت پوشش مدارس برکت هستند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد