تولید سالانه ۱۴۸ هزار تن خرما در هرمزگان

هرمزبان:رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از تولید سالانه ۱۴۸ هزار تن خرما در هرمزگان خبرداد و گفت: محصول خرما، رتبه اول تولید را در بین محصولات باغی هرمزگان به خود اختصاص داده‌ است.
به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، ناصر حیدری پوری در جمع خبرنگاران با اشاره به ۱۶۰هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات باغی و زراعی در استان اظهارداشت: از این تعداد، ۵۱ درصد شامل محصولات زراعی و۴۹ درصد نیز محصولات باغی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به سهم بخش کشاورزی هرمزگان در ایجاد اشتغال در استان بیان‌داشت: آخرین آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان بیانگر این است که سهم اشتغال بخش کشاورزی از کل جمعیت بیش از ۱۵ درصد است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال سطح زیرکشت محصولات زراعی ۸۱ هزار هکتار بوده است تصریح‌کرد: گوجه‌فرنگی، گندم آبی و بادمجان به ترتیب رتبه اول تا سوم سطح زیر کشت را به خود اختصاص داده‌اند.

حیدری پوری با اشاره به سطح زیر کشت محصولات باغی در استان هرمزگان ابرازداشت: ۸۰۷۱۸ هکتار از اراضی استان به کشت محصولات باغی اختصاص یافته است.

وی گفت: سالانه در استان هرمزگان، ۱۴۸ هزار تن خرما تولید می‌شود که رتبه اول تولید را در بین محصولات باغی استان به خود اختصاص داده‌است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در ادامه به تولید سالیانه بیش از ۲ میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در هرمزگان اشاره کرد که روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.

حیدری پوری اذعان داشت: سالانه ۲۲درصد از ماهی و میگوی مورد نیاز کشور در هرمزگان تولید می شود، بنابراین پرورش ماهی در قفس به منظور تامین مواد پروتئینی و آبزی پروری در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان از فعالیت ۷۷هزارنفر بهره‌بردار در استان هرمزگان در بخش کشاورزی خبرداد و گفت: بر اساس طرح راستی سنجی اطلاعات شناسنامه بهره‌برداران بخش کشاورزی هرمزگان، تاکنون اطلاعات ۳میلیون و ۶۰۹ هزار نفر بهره‌بردار ثبت شده‌است.

منبع: خبرآنلاین

کد خبر: ۳۳۶۸

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد